Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Xtrail końcowy tłumik


Gość gal66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych posiadaczy próbował znaleźć jakiś zamiennik, który mniej zawadza z tyłu. Wydaje mi się, że mniejszy tłumik + osłona zwiększyłyby bezpieczeństwo poruszania się po dziurach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik jest w beznadziejnym miejscu albo rzeczywiście za duży. podjazd pod górkę na kamieniach i tłumik rozpruty.

 

Nie wiem czy coś Ci się uda zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Nudziło mi się, pobawiłem się w górnika i odgrzewam kotleta... :P

 

Wracam do tematu tłumika, ponieważ po podniesieniu zawiasu oryginalny tylny tłumik wygląda jak obwisła moszna przekrzywiona na prawą stronę.

Widziałem kiedyś Xa z dwururką.... Ktoś może wie od czego by można dopasować? Czy może jest jakiś dedykowany?

Chodzi mi o coś takiego:

dsc01117sc.jpg

dsc01118vf.jpg

Obrazki z kangurolandu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się, pobawiłem się w górnika i odgrzewam kotleta... :P

 

Wracam do tematu tłumika, ponieważ po podniesieniu zawiasu oryginalny tylny tłumik wygląda jak obwisła moszna przekrzywiona na prawą stronę.

Widziałem kiedyś Xa z dwururką.... Ktoś może wie od czego by można dopasować? Czy może jest jakiś dedykowany?

Chodzi mi o coś takiego:

dsc01117sc.jpg

 

dsc01118vf.jpg

 

Obrazki z kangurolandu :)

 

A ja akurat jestem górnik ;)

 

Popatrz tutaj:

http://baustralianxtrail.runboard.com/t130017

 

Fajna rzecz, ale zapewne nie do kupienia w Polsce.

Sam nabyłbym coś takiego :D

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat jestem górnik ;)

 

Popatrz tutaj:

http://baustralianxtrail.runboard.com/t130017

 

Fajna rzecz, ale zapewne nie do kupienia w Polsce.

Sam nabyłbym coś takiego :D

Niestety japońce umieścili ten tłumik w tak głupim i widocznym miejscu,że co by nie założyć to będzie wyglądało paskudnie.

 

Na ostatnim zdjęciu jest jeszcze inny założony i tamten chyba najmniej straszy.

Edytowane przez Pumiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to uleczalne...

Teraz tak - poszperam trochę po necie - może coś znajdę w miarę płaskiego do TD. Jeśli nie to będę myślał o budowie własnego prototypu.

Oczywiście ma to spełniać tylko funkcję wizualną - nie przewiduję zwiększania decybeli.

 

Z autopsji wiem, że w silnikach turbo najlepszym rozwiązaniem jest przelot (+downpipe)... Kiedyś w Xie urwałem rurę (na łączeniu obok mostu) i o ile jakiś chłop z grabiami by mnie nie zatrzymał to bym nie wiedział że coś urwałem... Różnicy w głośności raczej nie poczułem :rolleyes2: - może z powodu niezbyt wysokch obrotów i polnej drogi. Po podwiązaniu sznurkiem rury - na trasie też problemu nie było.

 

Może przez puchę z wytłumiaczem (jakaś wełna) zrobić przelot???

Tak tylko głośno myślę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to uleczalne...

Teraz tak - poszperam trochę po necie - może coś znajdę w miarę płaskiego do TD. Jeśli nie to będę myślał o budowie własnego prototypu.

Oczywiście ma to spełniać tylko funkcję wizualną - nie przewiduję zwiększania decybeli.

 

Z autopsji wiem, że w silnikach turbo najlepszym rozwiązaniem jest przelot (+downpipe)... Kiedyś w Xie urwałem rurę (na łączeniu obok mostu) i o ile jakiś chłop z grabiami by mnie nie zatrzymał to bym nie wiedział że coś urwałem... Różnicy w głośności raczej nie poczułem :rolleyes2: - może z powodu niezbyt wysokch obrotów i polnej drogi. Po podwiązaniu sznurkiem rury - na trasie też problemu nie było.

 

Może przez puchę z wytłumiaczem (jakaś wełna) zrobić przelot???

Tak tylko głośno myślę....

Mój wuja kiedyś dorabiał tłumik do Pajero gdzieś w okolicy Ostrowa Wlkp.Tam jest warsztat,który zrobi dosłownie każdy tłumik na zamówienie.Sami zaprojektują i wykonają.On zapłacił coś koło 500 zł za dorobienie środkowego i końcowego.Ze zwykłej blachy bo z gatunkowej lub nierdzewki wiadomo,że będzie drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumiak - a dał byś radę namierzyć jakiś adres, tel ? Ciśnienia nie mam - nie wiem kiedy wrócę do Polski ale dla potomnych - może ktoś podchwyci pomysł wcześniej niż ja.

 

skalabim - pochwal się gdzie kupowałeś ;)

 

PS

a moderatora poprosimy o usuniecie OT z tematu - czyli od: Napisano 31 styczeń 2007, 21:05 do Napisano 05 luty 2007, 08:12

lub przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel podobno wstawił tłumik w ASO . Salon w Warszawie obok Łomianek.

Co do samej konstrukcji tłumika, to rzeczywiście  jest zdecydowanie wyżej zawieszony niż w oryginale, jeszcze mi się nie zdarzyło oberwać go albo zahaczyć . Denerwowały mnie tylko końcówki  J i miałem je zmienić na cos stonowanego , ale…. już tak  śmigam parę lat.

Postaram się zrobić klika fotek z pod samochodu , może to komuś pomoże w przeróbkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel podobno wstawił tłumik w ASO . Salon w Warszawie obok Łomianek.

Co do samej konstrukcji tłumika, to rzeczywiście  jest zdecydowanie wyżej zawieszony niż w oryginale, jeszcze mi się nie zdarzyło oberwać go albo zahaczyć . Denerwowały mnie tylko końcówki  J i miałem je zmienić na cos stonowanego , ale…. już tak  śmigam parę lat.

Postaram się zrobić klika fotek z pod samochodu , może to komuś pomoże w przeróbkach .

 

Sądziłem, że jest to gdzieś "do kupienia". Z drugiej strony przypomina mi to nieco wydech do Hondy CRX ;)

Nie ma czegoś P'N'Play ?

X-Trail to chyba jednak ... 'egzotyczny model' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumiak - a dał byś radę namierzyć jakiś adres, tel ? Ciśnienia nie mam - nie wiem kiedy wrócę do Polski ale dla potomnych - może ktoś podchwyci pomysł wcześniej niż ja.

 

Jak tylko się z nim spotkam to dowiem się co i jak.

Pamiętam jak mówił,że jego stare tłumiki zostały przecięte na pół i nowe odtworzono  zgodnie z oryginałem.Rury powyginali na giętarkach i wszystko pasowało jak z salonu.Wszystko zrobione w jeden dzień a kosztowało 1/3 ceny nowych ze sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma takiego z "pojedynczą rurą" ?

 

:| Fajna cena 2979 zł :o

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Witam kolegów.

Ten temat będzie zawsze ciepły:)

Wiosna idzie a moszna wisi jak u byka:p

 

Znalazłem jeszcze taka opcję:

http://baustralianxtrail.runboard.com/t130017

Dużo mniejszy tłumniczek i ciekawy czy by się schował za tą osłonka pod zderzakiem której koleś nie ma.

 

Zamierzam udać się do Inochi Motorsport z  Łodzi. Dorabiaja za 600pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już chcesz poeksperymentować to weź wytnij/ odkręć końcowy, i zobacz czy będzie głośniej - być możne że nie :) i wystarczy przedłużyć rurę i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów.

Ten temat będzie zawsze ciepły:)

Wiosna idzie a moszna wisi jak u byka:p

 

Znalazłem jeszcze taka opcję:

http://baustralianxtrail.runboard.com/t130017

Dużo mniejszy tłumniczek i ciekawy czy by się schował za tą osłonka pod zderzakiem której koleś nie ma.

 

Zamierzam udać się do Inochi Motorsport z  Łodzi. Dorabiaja za 600pln.

 

Odgrzewam kotleta bo paskudny zwis nie daje mi spokoju. X-nick u ciebie dorobiony? Jakie koszty ostatecznie? 

chciałbym osiągnąć coś takiego 

http://vilingstore.net/Avto-moto-i-transport-c5/nissan-xtrailt30-i62512#&gid=1&pid=5

Nie wiem czy tutaj delikatny lift nie jest zrobiony?

 

Jeśli to ma kosztować około 2,5-3 tys to na pewno spece od dorabiania wydechów mogą zrobić w niższej cenie.

http://cobra-sor.com/Chrome-rear-moulding_10

 

Myślę o dorobieniu czegoś takiego zaraz za środkowym tłumikiem

http://s366.photobucket.com/user/xtrailadmin/media/DSC01117.jpg.html

 

idealne rozwiązania:

x-trail exhaust

http://www.australianxtrail.com.au/Shop_files/Hi-TechExhaust.htm

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...