Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Otwieranie BAGAZNIKA P12


Gość goral23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukalem dzisiaj dosc dlugo na forum odpowiedzi na jedno pytanie, ale mimo szczerych checi, niestety nie udalo sie. Chodzi mianowicie o to, ze w P12 kombi nie moge otworzyc bagaznika jezeli sa otwarte ktores z tylnych drzwi. mam ten problem od samego poczatku, czyli juz kilka lat i do tej pory jakos mi to nie przeszkadzalo, ale chcialbym sie dowiedziec czy tak po prostu jest, czy aj mam cos skopane :) Czy ktos sie z czyms takim spotkal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w kombi ale ja mam w sedanie taki przycisk na drzwiach kierowcy tam gdzie elektryka szyb jest i ten przycisk zwalnia elektromagnes a potem odbojniki otwiraja klape.przynajmniej tak powinno byc ale u mnie tez to nie dziala :kosci: juz byla kiedys dyskusja na ten temat ale tez sie nic nie dowiedzialem.wydaje mi sie ze przy zamku powinien byc jakis odbojnik(gumowy grzybek)jak sie ociepli to pokombinuje z tym zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sluchajcie, nie mam problemu z otwieraniem bagaznika. Jest dokladnie tak jak napisal dimas.

Po prostu wciskam przycisk i bagaznik sie otwiera :) Problem w tym, ze jak mam w tym momencie otwarte ktores z tylnych drzwi to nie mam szans na otwarcie bagaznika. Ani przez przycisk w drzwiach kierowcy, ani recznie wciskajac przycisk na klapie bagaznika. Musze zamknac tylne drzwi i dopiero wtedy bagaznik si eotwiera. Dziwne to troche i chcialem sie dowiedziec czy p12 tak ma czy ja mam jakis dziwny z tym problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tego problemu otwieram klape bagażnika przy otwartych kazdych drzwiach i kazdym przyciskiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za sterowanie zamkami, oświetleniem wnętrza i jeszcze tam czymś, odpowiedzialny jest specjalny inteligentny system, jest od tego oddzielny sterownik. Spróbuj, o ile tego nie robiłeś odłączyć akumulator na jakieś dwa papierosy, może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Od około trzech lat mnie to męczy :-) Poprzedni właściciel (jedyny) też nie wiedział czy to usterka czy tak ma po prostu być... Jak to w końcu jest? Dwa razy byłem na pełnej diagnostyce komputerowej i błędów brak. Może komputer (albo diagnosta) był kiepski i czas zmienić warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Mi się wydaje że to jakies zabezpieczenie przed nie domknięciem ktoryś drzwi. Bo wiesz :D

jak sobie otworzysz tylne obydwoje drzwi, przednie i klape to możesz zapomnieć któreś zamknąć lub niedomknąć. Nie żebym uważał ze użytkownicy P12 to downy ale może taki system jest ;)

Jak widać nie jest on jedynym z tym problemem wieć coś w tym muszi byc ;)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje odświeżyć sobie temat poprawienia masy w tylnych lampach

bo jeśli chodzi o logikę to ja nie widzę zależności tylna klapa tylne drzwi

wręcz przeciwnie skoro to kombi to jak pakuję i kładę siedzenia to otwieram wszystkie furtki, żeby dobrze towar poukładać

nie widzę wytłumaczenia dla niesprawnej elektryki coś gdzieś szwankuje i trzeba poszperać

 

Miałem pecha wymieniać moduł bcm(komfortu)i kierownik elektryków w ASO usiłował mi wmówić że zapalanie tylnego oświetlenia wewnętrznego ma wpływ na możliwość uruchomienia auta

To jest dopiero zależność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jwa, poszukam tematu. Już raz robiłem masę z tyłu, bo miałem "choinkę" przy kierunkach/stopie.

 

Do tej pory stawiałem na to, że jednak jest to jakieś zabezpieczenie, w stylu: zatrzymujesz się na drodze, otwierasz drzwi z tyłu i idziesz grzebać w bagażniku, zapominasz o drzwiach i jadący obok samochód je urywa, ale to tłumaczenie bardzo na siłę, bo np. dlaczego nie dzieje się tak przy przednich?

 

Do tej pory w każdym warsztacie słyszałem, że "te japończyki tak mają", a do ASO nie pójdę, bo minimum 700zł ze mnie ściągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jwa, poszukam tematu. Już raz robiłem masę z tyłu, bo miałem "choinkę" przy kierunkach/stopie.

 

Do tej pory stawiałem na to, że jednak jest to jakieś zabezpieczenie, w stylu: zatrzymujesz się na drodze, otwierasz drzwi z tyłu i idziesz grzebać w bagażniku, zapominasz o drzwiach i jadący obok samochód je urywa, ale to tłumaczenie bardzo na siłę, bo np. dlaczego nie dzieje się tak przy przednich?

 

Do tej pory w każdym warsztacie słyszałem, że "te japończyki tak mają", a do ASO nie pójdę, bo minimum 700zł ze mnie ściągną.

Jak chcesz to dam tobie namiary na dobrego elektryka z Wrocławia, już parę razy uchronił mnie przed niepotrzebnym wydatkiem :) i nie jest drogi,

zna się na rzeczy i jest konkretny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozystaj z oferty Oskara to nie bedzie szukania na slepo jesli mech już miał do czynienia z p12 to albo wie o co kaman albo ucieka jak najdalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...