Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NAWET GAZOWNICY NIE WIEDZA CO TO JEST!!!


Gość zaxa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!!

Ostatnio pojechałem do gazowników wyregulować mieszankę w moim aucie(NISSAN SUNNY 1.4,89R-GAZNIK).Wszystko niby było ok,ale jak wyjechałem go sprawdzić na trasie to po dodaniu gazu od razu się mulił,więc wróciłem do gazownika w celu dalszej regulacji.Na analizatorze spalin współczynnik 1(tak niby ma być) zmieniał się nawet do 4 i wracał i tak cały czas.Gazownik powiedział mi ze to może być mixer,ale przecież wcześniej dobrze chodził.Wydaje mi się ze chciał ten typ wyłudzić ode mnie trochę grosza!!!

CO WY NA TO-POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

o jaki analizator chodzi o wspolczynnik lambda nadmiaru powietrza? przy gazie powinno byc wiecej nawet do 1,2 (przy benzynie ok 1,1 na gazniku ) a moze wsartosci o ktorych mowisz to zawartosc CO ? Jezeli CO to prawie wogole nie powinno go byc.

Rada: inny gazownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

lambda 4 to tak jakby silnik prawie gazu nie dostawal prz lpg powinien byc w miare stały o wartosci ok 1,2 i niewiele sie wahac przy zmianie obrotów jak masz 4 razy wiecej powietrza niz potrzeba nie ma sie co dziwic ze sie muli (na samym wiaterku to tylko zaglowka hula)

Trzeba zwiekszyc ilosc gazu pokretlem na rurce doprowadzajacej gaz do miksera

podniesc obroty do okolo 2500-3000 pokrecic ta srubka tak aby zaczynal przygasac i wykrecic okolo pol obrotu potem ustawic wolne obroty na okolo 1000 srubka przy reduktorze.

To taka domowa regulacja bez analizatora, nie recze za efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten analizator to z d*py pokazywał - lambda 4 jest nierealne - to by wogóle silnik nie był w stanie pracować.

 

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2007 18:30 ]

ustaw sobie tak jak pisze Marcin, tank do pełna i policz spalanie oraz wyskaluj sobie moc. Zapamietaj położenie śruby - najlepiej zaznacz lakierem lub zrób nacięcie na śrubce.

potem skokami o 1/4 obrotu wzbogacaj lub zubożaj mieszankę w zależności od mocy i spalania. jak uzyskasz satysfakcję - jedź na analizę spalin (dla spokoju obywateli i forumowiczów :diabel: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

Ja sobie kupilem analizator jednogazowy, kosztowal mnie 100 chyba AK 8300 produkcji radiotechnika i do prostego gazniczka i lpg jest super

Trzeba gdzies polazic po warsztatach, ludzie sie pozbywaja tego bo do aut z wtryskiem sie nie nadaje bo spaliny sa za czyste i pokazuje poza zakresem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ!!! ten model nie ma lambdy.

W końcu wyregulowałem na oko i chodzi jak marzenie.

Dzięki wszystkim!!!!

nie chodzi nam o sonde lambda- tylko parametr lambda odpowiadający współczynnikowi nadmiaru powietrza w spalinach - to jest parametr który oblicza analizator spalin - niezależnie czy masz sonde lambda, czy nie.

No i gratuluję - teraz już bedziesz wiedział jak dodac papu samochodzikowi , a kiedy mu go zabrać. tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...