Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gwizd z silnika


maniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu słyszę taki świst dochodzący z silnika. Tylko podczas jazdy i przy dodanym gazie. Tak jakby pompa paliwa, ale nie jestem pewnien. Nie ma znaczenia ani temperatura (rozgrzany czy zimny silnik) ani obroty. Co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek by chyba raczej popiskiwał, a ty słuchać taki gwizd jakby powietrze gdzieś przelatywało.

 

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2007 17:48 ]

turbosprężarka :one:

 

nie posiadam, może w tym miejscu dodam, że to silnik 1.4 75 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam N16 2002 1,8 benzyna i też od jakiegoś czasu slysze "gwizd" przy przyspieszaniu, jest a później zanika i znow jest, ale tylko w zakrasie 1500 - 3500 rpm

na biegu jałowym nie słychać nic

Dodam, że temp. silnika jest ok, płynu nie ubywa, grzanie działa aż miło

ale pompa wody po 60 tys.??

:?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pompa wody po 60 tys.??

:?: :?: :?: :?:

mój ma 40 tys i kwalifikuje się do dużego remontu, wiec jak padnie mu pompa wody się nie zdziwię - ten silnik to badziewie jakich mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pogwizdywanie" słysze tylko podczas jazdy. Najczesciej przy rozpedzaniu i zimnym (lekko ciepłym silniku). Później juz nie. Na jałowym równiez nic nie słychać, przy gazowaniu też nic...

 

 

a dzisiaj doznalem szoku! podnosze sobe pokrywe silnika i co widze :028: na głowicy okruszki bułeczki!! Więc powiem "bulkowym skrytożercom mowimy zdecydowane NIE!! - swoja droga dobrze, że ta cholera zarła bułke a nie kable. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam, że to jest łożysko sprężarki klimatyzacji

 

Rolka napinacza paska, właśnie od AC, też lubi przedwcześnie paść.

 

Heh, też odpada bo nie mam klimy, trochę się denerwuje co to może być :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pompę paliwa masz w zbiorniku. Jeśli tylko i na pewno w czasie jazdy to osprzęt należałoby wykluczyć, chociaż nie jest to regułą. Jeśli to jest z okolicy silnika, to może któreś łożysko w skrzyni się odzywa, a w tym przypadku dźwięki mogą być zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jest tylko podczas jazdy, na biegu. I głośność wzrasta z obrotami.

 

Możliwości zdalnej pomocy chyba się skończyły. Jakiś fachman musiałby się przejechać. A dysponujesz jakimś sprzętem cyfrowym do nagrywania audio? Chętnie bym posłuchał. Jeszcze jedno - czy jak auto stoi, silnik chodzi na biegu jałowym, naciskając i puszczając sprzęgło - jest jakaś reakcja dźwiękowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

aa odnośnie tego piszesz, nie skojarzyłem na priv. Powiem Ci , że to ustalo samoczynnie, a przynajmniej ja juz tego tak nie słyszę, ale przysłucham się jutro dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...