Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy w mojej Primerce jest pasek czy łańcuch rozrządu?


Gość konopnicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konopnicki

Mam Nissana Primerę 2.0TD CD20T Wagon KLIMATRONIC rok produkcji 2000

 

Czy w mojej Primerce jest pasek czy łańcuch rozrządu?

 

 

Sorry, ale nie mam książki, a auto mam od niedawna.

Poprzedni własciciel mówił mi że wymienił pasek przy 110 000 km, ale wolę sie zapytać na forum.

 

Przejechałem 13 tys km, co ile sie wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni własciciel mówił mi że wymienił pasek przy 110 000 km, ale wolę sie zapytać na forum.

 

Przejechałem 13 tys km, co ile sie wymienia?

 

Ty przejechałeś 13 tyś, a ile teraz faktycznie masz na liczniku?

Pasek wymienia się co 70 tyś u niezależnych mechaników - części (nie)oryginalne; co 90 tyś w ASO na oryginalnych częściach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wymien rozrzad, kto wie jaki jest przebieg naprawde a jak zerwie sie pasek to ci sie zawory zetkna z cylindrami i sie pokrzywi wszystko itp, jesli oczywiscie sa stykowe

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konopnicki
lepiej wymien rozrzad, kto wie jaki jest przebieg naprawde a jak zerwie sie pasek to ci sie zawory zetkna z cylindrami i sie pokrzywi wszystko itp, jesli oczywiscie sa stykowe

 

Co trzeba by wymienić oprócz paska?

I co polecicie - jaki producent?

Auto ma teraz 124tys km.

 

Choć nie mam gwarancji, ze licznik nie był cofniety w Belgii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak jest w dieslach nissana ale wymien caly komplet kola, pasek, napinacz czy jak tam jest, cos czytalem ze ktos zakaldal rozrzad do jakiegos diesla nissana firmy cos podobnego do slowa mitschubischi, ale pozatym nic niewiem niech sie ktos kto diesla wypowie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paski są 2, do tego rolki, napinacz- komplet z robotą ok 700-800zł.

Nowe auto z nieznanych rąk- pierwsze co robisz to wymiana kompletnego rozrządu !

No chyba że chcesz mieć z 3-4 tys w plecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzad do jakiegos diesla nissana firmy cos podobnego do slowa mitschubischi

paski mitsuboshi,

 

-pasek główny, na wał, dłuższy i szerszy

 

-pasek napędzający pompę wtryskową, nieco mniejszy

 

-napinacz paska głównego

 

-rolka prowadząca paska głównego

 

-napinacz paska pompy wtryskowej

 

przy zmianie można od razu zmienić uszczelkę pod deklem zaworów, i koniecznie sprawdzić uszczelniacze wału szt.1, i wałka rozrządu szt.2, koszt uszczelki ok20zeta, uszczelniacze parę zl, oczywiście jeśli jest sucho i czysto to uszczelniaczy nie ruszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie lekko odkopać temat. Od dwóch tygodni pomykam Kombiaczkiem z 2001 roku 1998cm3 benzynka i tez nie za bardzo wiem czy mam pasek czy łańcuch rozrządu czy to można jakoś w miarę łatwo sprawdzić? Jeśli to robi różnice jest to automat cvt.

łańcuch pojawił sie dopiero w następcy silnikach serii yd

Odpowiedź niby jest ale trzeba jeszcze znać jeszcze swój model silnika :P

Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyniaki są na łańcuchach a diesel na pasku

twój silnik to SR20DE nie myl z dieslem CD20T

 

Jak głośno chodzi to może być stary olej, zły filtr oleju jak jest nowy, albo wyciągnięty łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi cicho ale zawsze po zakupie wymieniałem rozrząd i mam nadzieje że jak mam łańcuch i cicho chodzi to mam chwile spokoju.

I napisałeś, że mój silnik to SR20DE a właśnie przed chwilą sprawdziłem na autobazie.pl swój VIN i wyszło że mam silnik GA14DE

Ale skoro mówisz, że wszystkie benzyniaki są na łańcuchu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanko a może masz rozciągniętą i rozepchaną almerę :D skoro wychodzi 1,4 pojemności

Benzyniaki montowane do prim to QG16DE 1,6 Litra, QG18DE 1.8 Litra i SR20DE 2,0 litra

Wszystkie biegają na łańcuchach. Szkoda że diesli też tak nie zrobili, a tak 700 zeta co 60kkm(W ASO x2 na 90kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

otoz nie zawsze w dieslach byl pasek ja mam lancuch i otoz jak masz rozrzad pod szczelna metalowa pokrywa to masz lancuch a jak nissan obudowuje paski niestety nie wiem ale raczej bedzie to pod moze palstikowa pokrywka , obudowa etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...