Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawa zamienników sond lambda.


Gość kaflp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od 2 miesiecy jestem posiadaczem almery N16 z 2003 roku o poj 1.8. Prawdopodobnie uszkodzona jest sonda - oczywiście objawia sięto świecącą kontrolką silnika. Mam więc pytanie - jak najprościel określić która sonda padła i co ew. co sądzicie o zamiennikach które kosztują o wiele mniej niż te z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie "check" świecić moze z innego powodu.

Masz EOBD więc - upewnisz się czy to sonda czytając i wykonując procedurę odczytu kodów migowych.

Jak to sie robi - poczytaj TU

Masz najprawopodobnniej sondę czteroprzewodową - zczytaj katologowy jej numer - jeden jest nissana - drugi to katalogowy nr producenta. Być może by odczytać trzeba będzie ją odkręcić.

Coś się dzieje? szarpie? pali za dużo?

mam ten sam silnik i miarkuję , ze na 90 % to nie sonda, przyczyna leży gdzieś głębiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę "pali" myślę żę nawet chwilami ok 13 litrów (bez dynamicznej jazdy), i czasem trochę szarpie. Robiłem test diagnostyczny w nissanie - stwierdzili niby ze to I sonda i błąd PO138 ale ja się doczytałem w manualu że taki błąd dotyczy tej sondy za tatalizatorem - wiadomo mogę skasować domowym sposobem ale zaraz się pewnie zapali (już tak robiłem) - może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co i jak????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje diagnosttyka sondy w/g manuala - ta z Voltomierzem.

Jak wyjdzie, ze sonda nie żyje wykręć sondę i zczytaj numery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...