Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustawienie gazu a spalanie


Dominik14

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko moze glupie ale mam.Slyszalem ze na ubogiej mieszance benzyny(w celach ekonomicznych)spalanie moze byc nawet wieksze niz przy normalnym ustawieniu mieszanki.Wiec czy ustawienie na przewodzie doprowadzajacym gaz zbyt malej jego ilosci tez bedzie tylko zbednym podejsciem do ekonomicznej jazdy i bedzie palil nawet wiecej przy znikomym przyspieszeniu itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko będzie ekonomiczne dopiero przy AFR 15,4 a na zwykłym analizatorze spalin trudno takie parametry ustawić a co dopiero regulując na ucho :/

zbyt mocne dokręcenie śruby drastycznie ograniczy moc co będziesz próbował kompensować mocniejszym wciśnięciem pedału gazu a co za tym idzie na cylindry pójdzie większa ilość mieszanki.

Jak ustawiam autko na analizatorze to staram sie uzyskać jak największe CO2 tak w granicy 15% (oczywiście jeśli sie da) no i CO do 0,30% wtedy wiem że autko będzie dobrze chodziło zaś jak chce trosze większej mocy to CO podciągam do 0,60% czasami nawet zużycie sie nie zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...