Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepływomierz vel. MAF sensor


Gość anyfor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Niedawno prosiłem kolegę Coobcia o poradę w sprawie mojego autka Primera 1.6l 99PS z 1998r. Doradził mi abym sprawdził "maf sensor/przepływomierz" lub pompę paliwową. To pierwsze już za mną tzn. czyszczenie przepływki ale efektu jeszcze nie znam bo zima daje się we znaki. Jak tylko ulży to go troszkę przetestuję. Ale konkretnie chodzi mi o to że na forum nigdzie nie znalazłem żadnej fotki przepływki i dlatego postanowiłem wkleić tutaj swoje fotki mojej typ: AFH 45M-46 Hitachi . Czytając kolejne tematy związane z w/w częścią często pisaliście o jakiejś siateczce , ale u mnie takowej niestety nie było. Nie wiem czy to jest wogóle potrzebne. Poniżej fotki:

2afh45m46hitachifi2.jpg

1afh45m46hitachivk4.jpg

dodam jeszcze że przepływka ta już jes po czyszczeniu ,a była troszkeeee uświniona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest juz sam czujnik. W moim autku zainstalowane to jest na rurze dolotu powietrza za filtrem. Siatka znajduje sie od strony filtra. Ponizej fotka (zaznaczam, ze to co na zdjeciu, to tylko przyklad znaleziony w internecie):

 

mafsensorrh1.jpg

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ulży to go troszkę przetestuję

Co się ma niby układać ? W silniku nic się nie układa chyba że robisz remont silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ulży to go troszkę przetestuję

Co się ma niby układać ? W silniku nic się nie układa chyba że robisz remont silnika :D

 

 

zima ulży ! hehehe u mnie w Duisburgu dzisiaj sypało białym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ulży to go troszkę przetestuję

Co się ma niby układać ? W silniku nic się nie układa chyba że robisz remont silnika :D

 

 

zima ulży ! hehehe u mnie w Duisburgu dzisiaj sypało białym

 

A autobahny nie sa odsniezone w Reichu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ulży to go troszkę przetestuję

Co się ma niby układać ? W silniku nic się nie układa chyba że robisz remont silnika :D

 

 

zima ulży ! hehehe u mnie w Duisburgu dzisiaj sypało białym

 

A autobahny nie sa odsniezone w Reichu? :D

 

 

Juz są :D

sprawdziłem, i wyglada na to że pomogło. Thx Coobcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...