Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki gaz tankowac


woro_woro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja od dluzszego czasu tankuje na SHEL-u , bynajmniej nigdy nie wchodzi mi 37 czy 38 jak gdzie nie gdzie hehehee...

zawsze wejdzie 34 litry, na jakosc nie narzekam, zawsze ta sama(co by mnie ktos nie lapal za slowa to nie mowie o stosunku propanu do butanu w okresach letnim/zimowym)

 

na statoilu pare razy tankowalem i bylem niemile zaskoczony

to samo dotyczy unimotu, jakos dziwnie palil 1-2 litra wiecej na 100km :)

 

Zgodze sie z hermoll tez tankuje na Shellu. Raz w trasie zatankowalem na Statoil-u i spalil mi wiecej... Moze dlatego, ze moja instalka byla ustawiana wlasnie na gazie Shellowskim.

 

Wczesniej jak mialem Hondzie na gazniku to tankowalem roznie - najgorzej mi sie jezdzilo po wlaniu na Lotosie a najlepiej wlasnie na Shellu.

 

Pozdrawiam

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić gdzie jest dobry. Ja tankowałem w Orlenie, ale chyba ostatnio (jakieś pół roku) się popsuł, bo zaczyna mi gasnąć. Dzieje się tak tylko u mnie na stacjach, bo jak zatankuje gdzie indziej w Polsce jest OK. Czyżby inny dostawca na poszczególne regiony! Na innych zaprzyjaźnionych (głównie prywatnych) stacjach jest ok. W shellu, bp czy statoil nie tankuje, bo ich u mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHELL. Jak tam tankuje to zawsze przejade okolo 10-30km wiecej niz na innej stacji (np. Orlen, Jet, Tesco-na którym już nigdy nie zatankuje). Z shella gaz nawet w odczuciu przy naduszaniu gazu jest lepszy bo samochodzik sie lepiej zbiera.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tesco zalałem gaz do Polo i zaraz po zatankowaniu zaczęło mi mulić samochód, nie miał mocy, łapał niskie obroty.

Ja przeważnie tankuje na shell - ulica Łęczyńska (stacja mała prawie naprzecwiko Statoila, nie przyciąga wyglądem ale z gazu jestem bardzo zadowolony tak samo mój kolega z pracy); JET na Jana Pawła bo niedaleko mieszkam-średnia jakość gazu, podobno na tym drugim przy "Targu pod Zamkiem" jest lepsze paliwo - tak słyszałem od kolegi i jeśli chodzi o rope to prawda bo ja też zauważyłem różnicę, na gazie nie pamiętam jak było bo rzadko tam gaz tankowałem (nie wiem dlaczego jest różnica, troche to dziwne bo ta sama firma ale kolega i ja odczuliśmy różnice); STATOIL też ma chyba dobre paliwo, a napewno w zimie mają dobrą rope bo co do gazu to nie pamiętam jak było; aha i jest też jakaś stacja na ul. Czechowskiej koło nowo otwartego Urzędu Marszałkowskiego - tam też jest dobre paliwko (benzynka, ropa i gaz). Na innych staram się nie tankować. Aha jeszcze Orlen ale kiedyś się zawiodłem strasznie na ropie ale czasami od biedy zatankuję bo punkciki na karte wtedy wpływają - przewaznie tankuje na tym na Głębokiej i najgorzej nie jest (aż za miła obsługa hehehe).

 

 

Podsumowując: ajczęściej staram się tankować na Shellu i z niego jestem najbardziej zadowolony.

 

Edit: Jest też dobry i tani gaz na ul. Wojennej tam gdzie jest KOM-EKO.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jakości gazu i tzw. "brudnego gazu".

Nie wiecie czy wtryski w mojej instalacji (sekwencja zavoli alisei) można wymienić na coś innego (aby nie zavoli). Kurde mam z mimi niekończące się problemy. Wystarczy, że z gazem jest coś nie tak a odrazu komputer łapie byka. Wtryski rozbierałem i czyściłem od nowości już kilka razy - wystarczy jakiś mały syfek i odrazu wisi. Gaz tankuję zawsze na Orlenie w Świdniku. Zawsze unikam stacji typu Leclerc czy tesco bo jedno tankowanie i do widzenia. Nie wiem może te wtryski to jakieś badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Robert77

Witam wszystkich

 

Chciałem się dowiedzieć więcej na temat gazu tzn. tankowania gazu do samochodu....Czy może wiecie jaki gaz warto tankować i gdzie warto tankować gaz w Warszawie. Chciałem się tez dowiedzieć więcej na temat jakości gazu....czy warto zwracać na to uwagę.

 

Nadmienie, że mam instalację sekwencyjną w nissanie primera GT, 2,0 KAT rok 97

z góry dziękuję za podpowiedź.

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuj na markowych stacjach (shell, BP itp.)

Mój golf po zatankowaniu gazu na stacjach "no name" pali 13-14L/100km ( w mieście)

po zatankowaniu na Shell - 12L/100km (miasto)

po zatankowaniu na BP - 10L/100km (miasto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość retbul01

Najlepiej tankować te 10 czy 15 gr wiecej na renomowanej stacji takiej jak bp shell czy statoil niż tankować w sieci carrefur i innych tanich jak kolega wspomnial No name'ach , wczesniej jezdzilem A4 w dieslu i zdarzylo mi sie zatankowac rope na takiej ch wie jakiej stacji i poprostu ta ropa ma inna konsystencje i szybciej sie jara a w wysokich temperaturach poprostu zamarza;] jesli chodzi o gaz to przykładem jest kolega który do Golfa 3 zatankowal gaz ze stacji o zwiekszonej promocji i poprostu w trakcie jazdy silnik mu przerywał wiec zalecam stacje o wiekszej ufnosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze polecam Shella. Caly czas tam jest moje autko tankowane i nie mam zadnych zastrzezen.

 

Po drugie przenioslem temat do odpowiedniego dzialu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlody28

Ja cały czas tankuję gaz na BP - auto jeździ na tym gazie rewelacyjnie.

W moim mieście jest również stacja z gazem Shella - ale niestety z wiarygodnych źródeł wiem że tam jest gaz shella tylko od czasu do czasu...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bytomiu:

Statoil na drodze do Gliwic - nie polecam

Carrefour - o dziwo lepsze niż statoil (tam tankuje 1.74zł)

BP - ok jak zawsze ale kumplowi ostatnio na Wrocławskiej do butli 39l (wchodzi 34) weszło 38 :)

Spalanie:

Statoil - 9,5 - 11 (miasto)

Carrefour - 7,5-8,5 (miasto)

BP - podobnie jak carrefour

 

Mam n15 gaz sekwencja KME DIEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zaufane dwie stacje :

1 zofiowka pod Łęczna

2 w Łuszczowie chyba to jest petrochemia

zazwyczaj wchodzi tak w granicach 38litrow i spalanie 10litrow na 100 przy jezdzie 60%miastko 40% trasa a w trasie do 9 schodzi:D a co do stacji markowych to jak w sobote mi na BP za Garwolinem do butli 45litrowej zmiescili 42,5 (zawor normalnie odbil) to sie podałem i w trasie spalanie 10litrow a nie oddawałem sie abyt wielkiej fantazji za kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bullitt

Co do zaufanych stacji to ja tankuję gaz na WASBRUKU i nigdy jeszcze nie dobiło mi więcej jak 39 litrów, a mam baniak 48 i nigdy nie zdarzyło się żeby samochód się zamulał i nie chciał jechać, a gaz nie powiem mają tańszy niż na shellu o około 10gr, ale na shellu już dwa razy się oszukałem i czułem jakby mi ktoś konie spod maski powystrzelał, normalnie masakra dwa pełne balony wyjeździć takiego szajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen wynika ze gaz na:

 

Shell -dobry ale drogi, czasem wchodzi o 2 litry wiecej

Statoil - dobry ale drogi

Orlen - roznie to bywa i czesto wchodzi 1-2 litry wiecej

Stacja przy Carfourze na Glebockiej w wawie- tanio 1.75, dobry gaz, tylko dlugie kolejki

rozne male stacyjki juz omijam z daleka po tym jak mi padla listwa wtryskiwaczy

po 70 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń najbardziej polecam

1. Shell'a (chyba najlepszy gaz na jakim jeździłem)

 

Czasami tankuje na

2. TESCO, bądź AUCHAN na bielanach wrocławskich też całkiem niezły jest gaz

 

Natomiast nie polecam stacji ORLENU. Parę razy tankowałem i odrazu czułem spadek mocy w moim Nissanie (SR20DE). Może tak trafiłem, ale od tego czasu omijam z daleka te stację. Na ORLENIE tankuje tylko w wyjątkowych sytuacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Smigiel

Ja tankuję only na Krakgazie. Gaz dobry, nigdy w poprzednim aucie nie miałem problemów (Punto 1.1). Teraz Alma też tam tankuje i nie narzeka :) Ceny akurat w Radomsku na Kraku kształtują się w granicach 1.64 zł - jest to jedna z najtańszych stacji w mieście ...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...