Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zegary indiglo - Almera n16


Gość gigi6660
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gigi6660

Witam!

Ostatnio jak przeglądałem allegro znalazłem tarcze wykonywane z foli indiglo. Bardzo mi się spodobały i stwierdziłem że musze je mieć , zadzwoniłem do tej firmy po czym pan mnie bardzo szybko ostudził... do naszej almery nie ma takich zegarów i trzeba je wykonać na specialne zamówienie i cena wynosi ok 700-800zł jednak... Pan powiedział że jeżeli będzie 10 osób chętnych na takie zegary to cena spadnie do podobnej jak jest na allegro czyli ok 150 zł + inwerter czyli w sumie nie dużo jak za posiadanie unikatowej jednej z 10 almer z zegarami indiglo w Polsce :). I tu następuje pytanie : czy są chętni na taką zabawe?

 

tarcze mogły by wyglądać tak jak te:

http://moman.pl/allegro/civic92-95/civic92-95_06.jpg

http://moman.pl/allegro/civic92-95/civic92-95_05.jpg

http://moman.pl/allegro/civic92-95/civic92-95_23.jpg

 

oczywiście z odpowiednio zmienionym rozkładem i znaczkami... i można by jeszcze dodać jakiś napis nismo lub coś tam... szczegóły do uzgodnienia już pomiędzy zainteresowanymi... tylko czy znajdą się tacy?

 

www.moman.pl - to jest ta firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałes kiedyś coś takiego ?

 

powodzenia w codziennym użytkowniu, szczególnie po zmroku, a tym bardziej w dłuższej trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam kilka przypadków zdejmowania tego ustrojstwa z zegarów, sam po zakupie swojego auta nad takimi tarczkami myślałem, dobrze, ze mój kolega jako pierwszy takie testował

Święcą bardzo ostro (tyle światła przepuszczają), w autach bez regulacji podświetlnia to tak jak na 3 fotce, wali po oczach równo i dokładnie, będąc na zewnątrz w nocy spokojnie można niebieski ryj kierownika zobaczyć.

Pozatym już na 2 fotce widać, że nie bardzo wiadomo gdzie jest wskaźnik (tymbardziej przy oślepiającym blasku w nocy), trzeba by coś jeszcze naklejać na wskazówki.

Dodatkowo to sam kolor niebieski nie jest dobry dla oczu, dlaczego, spytajcie optyka, ja nie potrafię tego wyjaźnić ale bolą oczy od patrzenia na coś takiego. W większości nowych aut przeważają ciepłe, mniej jaskrawe barwy.

Nagromadzenie jednego koloru dodatkowo wpływa na to, że mogą być niewyraźne, za dużo tego samego koloru.

 

Czy ktoś to chce, rzecz lansu, a czy warto, wg mnie nie bo bardziej to przeszkadza niż dodaje uroku autku. IMO to lepiej męczyć jakieś ebaye i szroty o zegary z GTi po FL (N15), lub poszukać chociaż takich co mają jakiś bardziej naturalny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

hmm... no to dzięki za info... chyba temat uważam za zamknięty... w takim razie sobie daruje i coś innego trzeba kombinować co by być "jedynym"..

 

btw. mam almere przed fl ale z 2002 roku < wcześniej miałem z 2000 roku i niestety te zegary się róznią... rozkładem kontrolek oraz skalą prędkości> więc i tak byśmy się nie dogadali co do wyglądu zegarów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Paweł Wawrzonowski

Całkowicie potwierdzam uwagi Zell-a.Mam orginalne zegary a przy lewym przednim słupku dodatkowy duży obrotomierz z podśw. indiglo.W ruchu miejskim nie przeszkadza ale po godzinnej jeżdzie poza miastem muszę przykrywać go czapką.Mam w planie podłączenie go pod regulację intensywności świecenia.Niewiem czy w przypadku przeróbki całej orginalnej deski na podświetlenie indiglo(nawet z regulacją inten.świe.)granica między tym kiedy już nie rażi a tym kiedy jest już zbyt mało czytelna nie będzie minimalna-czyli zawsze będzie albo za jaskrawo albo już nieczytalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem tak:

fajne są te tarcze i z chęcią bym zamówił takie do micry :D

a najważniejsze że jest sposób żeby np. w nocy zciemnić te podświetlanie, jeżeli jest to podświetlanie diodowe oczywiście :)

a więc wystarczy ponoć kupić "regulator obrotów wiatraka" do zwyczajnego PCeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...