Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie sprzęgło do N16 2,2Di


Gość gigi6660

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gigi6660

Witam!

Mam almere 2,2Di z 2002roku po strojeniu silnika w jetronicu we wrocławiu <niestety nie mam wykresów>. Moc szacowana to ok 130 km i ok 315Nm - porównując moją almere z inną robioną też w jetronicu z takim samym silnikiem. Seryjne sprzęgło dobrze znosi takie zmiany jednak jak tylko się troszke ociepli to planuje IC i kolejne strojenie silnika. I tu rodzą się pytania. Czy próbował ktoś wykręcać seryjny silnik na ok 150-160 km?< bo taką szcowaną moc mi podał fachman w Jecie> Czy nic się z nim złego nie stanie? I najważniejsze pytanie ile wyrzyma seryjne sprzęgło w takiej almerze? I czy są jakieś zamienniki mocniejsze do tego modelu czy trzeba by robić na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

380nm znosi bez najmniejzego bólu.Niestety nie wyskoczysz ponad 14X KM. Pompa ma swój sterownik który nie podaje dużych dawek nie reagując na bogate mapy ecu( ale jestem na tropie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

a no tak... witam :) kolejny zapalony nissaniak z wrocka :D

 

co do tej mocy to może coś jednak się wymyśli... w jetroniku facet który się zajmuje silnikami raczej sprawia wrażenie < i jak już na dwóch moich almerkach się przekonałem nie tylko sprawia wrażenie ale też dobrze robi > obeznanego w temacie tuningu dieseli... więc pewnie nie za małą sumke ale coś by wymyślił żeby obejśc te ograniczenia... nie mówie na pewno ale jakaś szansa na to by była... wogóle robił ktoś z wrocka jakąś furke w jecie ? jakie macie z nimi doświadczenia ? ewentualnie jaki inny dobry zakład możecie polecić do dalszego kręcenia silnika we wrocku? Hamownie obciążeniową też chyba tylko w jecie jako jedyni mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...