Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Kupilem i zaczął migac AIRBAG


Gość misiek.21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek.21

Witam

Niedawno zakupilem Primerke 2,0TD z 1997 i zaczela mi mrugac kontrolka od poduszki. Wiem że auto nie bylo uderzone wiec wystrzelona poduszka odpada. Probowalem za radą znalezioną na forum metody z 5 włączaniem zaplonu po zgasnieciu tej kontrolki. Mam pytanie czy jest mozliwosc kupienia na allegro takiego urządzenia ktore by moglo kasowac bledy, jesli nie to ile taka przyjemnosc na serwisie kosztuje i jeszcze ostatnia rzecz to czy mozliwe jest ze stalo cos sie z czujnikiem badz jakimis przewodami ktore mogą ten bląd wywoływac? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum było to rzeczywiście omawiane - nie wiem jak Primerze 2,0TD ale u mnie w instrukcji napisali, że kontrola po 10 latach - Twoja już ma 10 więc może to sam system się "domaga" kontroli :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Z tą kontrolką tak czasem bywa. Nie musisz nic kupować. Wystarczy 5 cm kabelka. W dziale "Zrób to sam" jest instrukcja Coobcia jak zrobić autodiagnostykę. Będzie tylko mała różnica bo w TD jest wtyczka o 180 stopni odwrócona.

 

Nie widzę tej autodiagnostyki w "Zrób to sam", więc podaje Ci link do innego dokumentu:

 

http://sgorka.prz.rzeszow.pl/nissan/autodiagnostyka.doc

 

Miałem kiedyś kopie u siebie tego dokumentu, to wrzucam na serwer:

 

http://zinf.prz.rzeszow.pl/nissan/Nissan%2...%20to%20sam.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Najpierw zrób autodiagnostyke - wymiga Ci kody błędów a stare możesz skasować. To nic nie kosztuje. Jeżeli pokażą Ci się inne błędy to wtedy się możesz zastanawiać. Kody błędów do TD masz na głównej stronie Primery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Zrobiłem autodiagnostyke jak radziłes, niestety (może jednak stety) kontrolka check zgasła i nic nie wybłyskała. Gdzie mam szukac dokładnie kostek od pasów i jakiś innych złączy zeby posprawdzac je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę sobie odpuscilem po niepowodzeniach, ale teraz się zawziąłem hehehe, nie rozumiem pytania która kontrolka mi miga, od airbagu jest tylko jedna. Podpowiedzcie mi gdzie mam szukać tych kostek od napinaczy i innych takich.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę sobie odpuscilem po niepowodzeniach, ale teraz się zawziąłem hehehe, nie rozumiem pytania która kontrolka mi miga, od airbagu jest tylko jedna. Podpowiedzcie mi gdzie mam szukać tych kostek od napinaczy i innych takich.Dzięki

W sumie to już się pogubiłem, o jaką chodzi tu kontrolkę. Jeśli o "air bag", to radzę: zanim zaczniesz beznadziejnie babrać się w dużej elektryce, zanurkuj od razu pod fotel - od przesuwania rozpinają się często kable w kostce. Wystarczy wpiąć je z powrotem w kostkę i po kłopocie. Z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do tych kostek najlepszy dostep bedzie przez tylne drzwi czy moze przez przednie, bo ja wkladalem tam ręke i nie wymacałem zadnego przewodu ani kostki, jeśli mogłbys to opisz połozenie tych kostek to by mi bardzo pomogło.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...