Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dwa problemy z moja Primerką


Gość BIAŁY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Mianowicie Dziś rano ok godz 5.00 moja Primcia nie zapaliła po przekręceniu kluczyka zapaliły się kontrolki i usłyszałem jedynie takie ,,tyknięcie" i nic nie zakręcił rozrusznik. i tak samo przy ponownej próbie. Ale ok 11 zapalił już jakby nic się nie działo?

Co może być tego przyczyną??

Mróz, akumulator czy rozrusznik a moze coś jeszcze innego??

Jeżdzę na benzynie bez instalacji gazowej. i do tego jeszce duzo pali ok 12/100 a czasem i wiecej w cyklu mieszanym.

Co moge sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie jak to jest ze szczotkami rozrusznika?

 

W dobrych silnikach w szczotkach jest wtopiony rdzen plastikowy, ktory po zdarciu pewnej krytycznej warstwy szczotki, wyskakuje wypychany sprezynka. Wtedy komutator jest odizolowany od zasilania i nam sie to nie rozpierdzieli, bo nie zakreci. W rozrusznikach jest tak samo?

 

[ Dodano: Sob 10 Lut, 2007 22:59 ]

i do tego jeszce duzo pali ok 12/100 a czasem i wiecej w cyklu mieszanym.

Co moge sprawdzić??

 

Moze napisz co to za samochod, co to za silnik. Uzyj opcji szukaj. Sporo jest tematow o spalaniu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie jak to jest ze szczotkami rozrusznika?

 

W dobrych silnikach w szczotkach jest wtopiony rdzen plastikowy, ktory po zdarciu pewnej krytycznej warstwy szczotki, wyskakuje wypychany sprezynka. Wtedy komutator jest odizolowany od zasilania i nam sie to nie rozpierdzieli, bo nie zakreci. W rozrusznikach jest tak samo?

niestety nie, szczotki można zjechać do plecionki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wyglądają objawy. Trenowałem to w tamtym roku podczas wakacji :zly2: nad morzem. Było trochę stresu bo sam nie potrafiłem tego zrobić, ale znalazł się fachowiec w Kołobrzegu, który po prostu dorobił szczotki z innego modelu rozrusznika ( większego). A rdzeń plastykowy wystepuje, ale w najwnowoczesniejszych modelach. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...