Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pęknięta szyba


Gość qbas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się. Wczoraj w poźnych godzinach popołudniowych dostałem kamieniem na trasie Katowice-Łódź. Od razu wiedziałem, że coś z tego będzie, ale padał deszcz i nic nie było widać. Niestety w garażu okazało się, ze na przedniej szybie jest odprysk od kamienia. Na szczęście nie pęka dalej. Ale jak z tym będzie zupełnie nie wiem. I teraz pytanie bawić się w zaklejanie czy od razu walić z AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to pękajace szyby powinno się nawiercać na końcu pękniecia jakimś malutkim wiertłem. Zapobiega to dalszemu powiększaniu się rysy. Ja mam przypadek, ze jest krater ale nie ma pęknięcia. Właśnie zadzwoniłem do szybologa i powiedzial, ze jutro rano mam podjechać to cos na to poradzi. Jak nie ma Dużych rys to nawet sladu nie bedzie poza minimalną deformacją obrazu w tym miejscu. Co mnie akurat nie przeszkadza bo to jest gdzieś za lusterkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klejenie niewiele pomoze , z tego co mi mowil gosc co naprawia szyby (kiedy mi kleil szybe w xsarze ) to jak dostanie sie woda w pekniecie to po ptakach bedzie pekac , (mi zaczela sie robic pajeczynka ale ja odrazu pojechalem do szybiarza , przewiercil otwor i zalall to , przez ok rok czasu wloski ktore rozchodzily sie od odbicia powiekszyly sie o 100% ale ja pojechalem chyba 30 min po uderzeniu kamieniem do naprawy . Ale jak juz idzie pekniecie to juz wogole sie nie oplaca bo nawet nawiercanie szyby podobno nie pomaga , a jak masz pekniecie z 10cm to koszt naprawy niewiele mniejszy od szyby ,a gwarancji nie masz zadnej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź ile kosztuje szyba wraz z montażem, przelicz czy lepiej bawić sie w klejenie, z którym różnie bywa (mozesz przejeździć klika lat, lub też kilka dni), czy lepiej wstawić nową szybę. Ubezpieczenie AC obejmuje uszkodzenie szyby, oczywiście jeśli szyba nie pęka samoistnie co bardzo często sie zdarza (np. pod wpływem różnic temperatur, lub naprężeń spowodowanych stanem naszych dróg) tego ubezpieczenia AC nie obejmuje. Ale jeśli zgłosisz do ubezpieczyciela, że pękniecie spowodowane jest uderzeniem kamienia wypadającego spod kół poprzedzajacego pojazdu, to aby nie odmówili wypłaty odszkodowania musisz pamiętać że zgłoszenie powinno wygladać np. tak:

jadąc wieczorem, nie oświetloną drogą za ciężarówką z pod której kół wyskoczył kamień uderzajac w szybę, usyszałem huk zatrzymałem pojazd, stwierdziłem pęknięcie szyby, było ciemno i nie zdołałem zapisać nr rejestracyjnych oraz marki pojazdu. tylko zgłoszenie tego typu jest na tyle wiarygodne że nie powinno być problemu z wypłatą odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że ja doskonale wiem kiedy, gdzie i od kogo dostałem tym kamieniem, bo jechaliśmy w grupie.

 

W każdym razie pan od szyb powiedział, ze się da pokleić. Koszt 100 zł i 30 min spędzone przy kawie. Dam to załatać i zobaczymy jak bedzie wyglądalo. Jak pójdzie dalej to zawsze mogę pojechać do ubezpieczalni z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
No i stało się. Wczoraj w poźnych godzinach popołudniowych dostałem kamieniem na trasie Katowice-Łódź. Od razu wiedziałem, że coś z tego będzie, ale padał deszcz i nic nie było widać. Niestety w garażu okazało się, ze na przedniej szybie jest odprysk od kamienia. Na szczęście nie pęka dalej. Ale jak z tym będzie zupełnie nie wiem. I teraz pytanie bawić się w zaklejanie czy od razu walić z AC?
miaelm cos takiego u siebie jezdzilem 2 lata nic sie nie dzialo, a nic z tym nie bylo robione.NIe powiekszylo sie etc, ja bym zaryzykowal i sprawdzal co sie dizeje, zawsze mozesz zgloscic do AC przeciez nie udowodnia Ci ze stalo sie to 3 miesiace temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po klejeniu szyby okaże się że poprostu pęka ona dalej to raczej zapomnij o odszkodowaniu z AC, przecież będzie widać ze była ona wcześniej naprawiana, zależy jaki likwidator bedzie robił oględziny i jeśłi bedzie "likwidator d*pa" to nie zauważy że szyba była wcześniej klejona, jeśli będzie dociekliwy to zauważy i wtedy możesz mieć problemy z tak zwanym wyudzeniem odszkodowania, a chyba za samą szybę nie warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po klejeniu szyby okaże się że poprostu pęka ona dalej to raczej zapomnij o odszkodowaniu z AC, przecież będzie widać ze była ona wcześniej naprawiana, zależy jaki likwidator bedzie robił oględziny i jeśłi bedzie "likwidator d*pa" to nie zauważy że szyba była wcześniej klejona, jeśli będzie dociekliwy to zauważy i wtedy możesz mieć problemy z tak zwanym wyudzeniem odszkodowania, a chyba za samą szybę nie warto ryzykować.

 

Zawsze mogę ją wytłuc do końca i zwalić na włamanie na parkingu w nocy ;)

Ale to pomijam.

 

Jak narazie to mam kropkę wielkości 3 mm w miejscu zalania krateru po kamieniu. Jakieś szkliwo dali. Nie przeszkadza mi to zupełnie bo jest dokładnie za lusterkiem. Poza tym żadnego śladu pęknięcia. trwało pół godziny i kosztowało 100 zł (nowa szyba nienisanowa 600 zł z montażem). teraz obserwuję jak się to będzie rozwijać. mam gwarancję 12 miesięcy, ze nic się z tym nie stanie (tzn nie pęknie dalej). Polecam wszystkim http://www.jaan.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAAN jest fajny, ale tego co potrzeba akurat nie mają.

Jeżdżę 3 lata z szybą z pleksi (od Jaana) w prawych przednich drzwiach (K10). Mają szyby do trzydrzwiowych, ale nie do 5d.

A w serwisie kosztuje... uwaga... 704 zł. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę ją wytłuc do końca i zwalić na włamanie na parkingu w nocy ;)

Ale to pomijam.

 

hehe włamanie przez przednią szybę?? ciekawe, który złodziej probowałby włamać się do auta przez przednią szybe... dziurę w niej zrobić jest bardzooo trudno :?

 

Raczej wtedy musiałbyś zgłosić szkodę jako akt wandalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, że nie włamanie tylko wandalizm. Swoja droga kiedyś kolesiowi pod blokiem załadowali kratkę z butelkami po piwie w przednią szybę i jeszcze poskakali po dachu i masce więc udowodnić takie coś by było naprawdę nietrudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAAN jest fajny, ale tego co potrzeba akurat nie mają.

Jeżdżę 3 lata z szybą z pleksi (od Jaana) w prawych przednich drzwiach (K10). Mają szyby do trzydrzwiowych, ale nie do 5d.

A w serwisie kosztuje... uwaga... 704 zł. :lol:

 

A to norma. Ja kupiłem boczną tylną do N16 od kolesia za 200 zł miałem szczęście. A tak to zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z wawy potrzebował szybę to jest taka firma:

EURO GLASS

ul.Chełmżyńska 5

04-247 W-wa

tel. 812 07 24 * tel./fax 610 63 56

Kupowałem tam już kilka razy bo nie jest drogo.

Warto zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
czy można to załatwić domowymi środkami

Domowymi? Ni jak. Jedz do jakiegos zakladu specjalizujacego sie w szybach samochodowych, wyczyszcza Ci, wypelnia specjalan zywica i utwardza UV.

 

ps. Bombel, bylo nie raz na forum o tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wymieniających w przyszłości szyby. Sprawdźcie czy firma nie dodaje, co prawda za dodatkową opłatą w wysokości 10% usługi, ale warto wykupić, tzw. ubezpieczenia szyby. Wtedy pęknięcia do wielkości monety 5zł są łatane, lub wymieniana jest cała szyba.

Takie gwarancje/ubezpieczenia wystawiane są najczęściej na okres jednego roku. Myślę, że warto dopłacić i mieć spokój.

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trafił kamień w szybę mojej P10. Pojechałem do Tczewskich "szybiarzy" - nawiercili, zakleili i naświetlali jakieś 20 min UV. Efekt jest taki że nic nie pęka , a pęcherzyk z klejem jest widoczny tylko od środka (trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć). Zapłaciłem za usługę 50 zł.

Jak masz AC, to nie warto nic robić - jak zacznie pękać - wymień szybę i po kłopocie 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AUTOGLASS JAAN to dobra firma - byliśmy na szkoleniu z pokazem klejenia. Do rozmiaru monety 5zl robią tak, że nie widać praktycznie miejsca. Mało tego dają gwarancję na wykonanie więc w razie czego można reklamować.

Warto też jak wspomnieli poprzednicy pomyśleć o pakiecie ubezpieczenia AC szyb. Często można kupić taki wariant poza całym pakietem AC za wiele mniejszą stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość martusia

W środę rozpędzona toyota zaserwowała mi kamyczek idealnie w przednią szybę. Powstała gwiazdka - mały karater + odchodzące na boki pęknęcia. Nie jest to bardzo duże ale wypada akurat w polu widzenia... W dzień spokojnie można z tym jeżdzić (tylko trochę irytuje), w nocy nie miałam okazji sprawdzić.

Ponieważ mam AC to chyba z niego skorzystam i wymienie szybę.

 

Niby nic ale... eh...jakiś nie fart mam ostatnio...

 

 

edit:

](*,) ](*,) ](*,) jestem beznadziejnym przypadkiem... oczywiście teraz do mnie dotarło (dzięki misiek :wink: ), że zgłoszenie z AC mi się nie opłaca.

Logiczne myślenie mi nie działa ostatnio #-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja wymieniłem szybę przednią. Miałem sporą choinkę w górnym rogu. Przyjechało do mnie dwóch panów i w godzinkę wstawili nówkę Pilkingtona. Po wyjęciu stara szyba rozsypała się. Zabawa kosztowała 250 PLN szyba i 100 PLN montaż. No i nigdzie nie musiałem jechać co dla mnie było ważne. Ceny szyb w innych firmach to 390 PLN, 589 PLN, 537 PLN.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...