Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubytki płynu chłodzącego


Gość azuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vqsoft1
Problem rozwiązany - niestety uszczelka pod głowicą... tylko nie mam pojęcia jak... ani białego dymu z rury nie ma, ani ślady płynu chlodzącego w silniku... Ale zrobiłem test zalecony przez mechanika. na zimnym silniku przejechać przez ok 1 km z "gazem w podłodze". Po zatyrzymaniu odkręcić korek odwlewu do chłodnicy. jak wyrzuci płyn do góry tzn. że trzeba robić uszczelkę... no i wyrzucił :029: no ale przynajmniej wiadomo co...

gówno prawda tyle powiem i zmień mechanika! to nie fiat ze jak płynem rzuca to jest źle!

na korku nawet pisze zeby nie odkrecac na cieplym!!!!!!!!!!!!!!!!

dziwne ze moja alma ma to samo

alma Kumpla tez i ford monedeo w robocie tez!

wiec wszystkie do wymiany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klajgus
Jak was czytam to przypomina mi się moja historia. Płynu też ubywało ale nie mogłem zdiagnozować skąd bo nie widziałem wycieków aż do pewnego razu na podnosniku zobaczyłem że na pompie pojawia się kropla, co ciekawe wywalało tylko wtedy gdy w zbiorniku było więcej od min. aż do pewnego razu kiedy auto zaczęło sie gotować (pisałem o tym w dziale porady - post ''Czy to termostat") i zdecydowałem się na wymiane pompy bo tak wyssało, że aż zapowietrzył sie układ.

Pewnie bym jeszcze pojeździł dolewając płyn ale jak kilka razy musialem awaryjnie zjeżdzac na chodnik bo wskazówka wchodziła na czerwone to stwierdziłem, że wole wymienić pompe niz stracic motor a i te ciągłe gapienie sie na wskazówke czy stoi po środku czy już wedruje też mnie zmęczyło.

Wg mechanika pierwsze objawy padającej pompy to krople po zakończonej jeździe a póxniej coraz wiecej i częściej.

W ASO pompa z wymianą to około 700zł ja wymieniłem w zwykłym warsztacie i zapłaciłem niecałe 400zł no ale nie orginał.

 

kolega utwierdził mnie w moim przekonaniu ze mam pompę do wymiany :( tez mi kapało po krótkich jazdach ale jak było zimno :/ i tez ubywało tylko w zbiorniczku wyrównawczym ,jednak nigdy mi sie nie grzał ,a co ciekawe teraz już nie ubywa, ale wiem ze czeka mnie pompa, napisz jakiej firmy kopiłeś. Zgory dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem GMB -japońska za 240zł, w necie znalazłem nippartsa tańszego ale wolałem aby i część i usługa była po stronie warsztatu a oni nippartsa oferowali mi za 290zł więc stanęło na GMB.

A wracając do ubywania płynu, u mnie w pewnym momencie też przestało ubywać tzn tak zaczęło mi się wydawać bo płyn na dole w zbiorniku był tyle że w obiegu było go coraz mniej aż w końcu zaczął sie przegrzawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...