Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z komputerem pokładowym w mojej A32.


Gość Jedrula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum,wiec chcialbym sie przywitac. Mam problem,gdyz w mojej maximie rocznik 98 "padl" kompter pokladowy (nic nie pokzuje,ale jest podswietlnie).Licznik kiometrow normalnie dziala. Stalo sie to,gdy auto sie rozladowalo i odpalalem przez kable, tzn. Nie wiem czy dzialal przed podlaczeniem kabli,ale napewno dzialal 2tyg temu zanim auto stalo.Co moze byc przyczyna mojego problemu?? Czy moga to byc jakies bezpieczniki??Czy cos znacznie gorszego??

 

P.S Mam dostep do oprogramowania FAST nissanowskiego,wiec jesli ktos potrzebowalby jakies pomocy przy sprawdzeniu co np. wchodzi w sklad jakiegos elementu czy potrzebuje dane na temat swego auta to prosze pisac,a przy najblizszej okazji to sprawdze.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw 15 Lut, 2007 17:17 ]

Spytam sie jeszcze tylko czy jest tam jakas osba zaroweczka pod tym komputerem aby pokazywaly sie cyferki?? :) Bo podstawowe podswielenie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe podswietlanie bedzie dotad dopuki nie siada ci swiatla na zewnatrz auta.

to ze komp nie dziala to podejrzewam ze cos musialo sie zjarac w czasie odpalania przez kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglo cos rypnac przy odpalaniu przez kable :/

Powiedz kolego czy po tym odpalaniu z kabli odlaczales pozniej akumulator ? Jesli nie ....to najpierw odlacz aku. izeby sie wszystko zrestartowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec, akumulatora nie odlaczalem. Mam Black Jack'a i nie chcialbym zeby sie rozkodowal. Sprawdze to podswietlenie i jesli nic nie da to zajme sie akumulatorem.Dzieki za pomoc. Jak dojde co to,to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak nic Ci sie nie rozkoduje tylko musisz wziasc kabel okoolo2-2,5 metra i podepnij go do + na akumulatorze.

wyciagnij radio na zewnatrz zebys sie mogl dostac do kostki. Jak masz kostke iso to podepnij plus z aku do zoltego kabelkaw kostce zasilajacej, on jest od podtrzymania pamieci radia.

Jak juz to zrobisz to ostroznie zdejmnij kleme + z aku. , tylko pamietaj zeby ten kabel co pociagniesz do radia mial caly czas styk z+ aku. Komputer pokladowy powinien Ci sie zresetowac .

Podpinasz spowrotem kleme do aku i cala robota. Wiem ze jest zasada ze najpierw sie podpina plus a pozniej mase, ale w Twoim wypadku mozna zrobic maly wyjatek ;)

 

Podswietlanie Ci bedzie dzialalo nawet jak komp pokladowy wysiadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione,komputer pokazuje wszystko jak nalezy :) .Teraz bede mogl kontrolowac spalanie;) bo w mojej poprzdniej Maxi z 97 nie mialem komputera. Dziekuje za pomoc i wrazie jesli potrzeba cos z FAST'a to sluze pomoca,pozatym mam kolo 15% zniki w ASO na czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,wiec nie bawilem sie z potrzymywaniem napieciecia na radiu bo caly system audio to i tak dopiero bede za 2-3tyg robil:) Ale odlaczylem akumulator,wstawilem samochod do ocieplonego pomieszczenia...podlaczylem aku,przekrecam stacyjke i od ladnie wskazuje wszystko jak nalezy,nie wiem tylko czy to od tego ze zmarzl za bardzo czy reset pomogl??Ciesze sie ze dziala,ale w razie czego to dowiadywalem sie tez ze mogla to byc zaroweczka za wyswietlaczem i czasami tez szlak ja trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj komputerek pokladowy mogl zwariowac przy probie odpalania samochodu jak aku byl slaby( ta elektronika jest czula na spadki napiecia)........ mysle ze temp na dworze nie miala znaczenia ;) Jak odlaczyles aku to poszedl reset kompa i sie naprawilo :D

To tak jak ze zwyklym Pcetem i Win....em jak sie zawiesi to tylko reset pomoga :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W 2006 r. miałem problem z wyświetlaczem, ale wtedy było w nocy -35. po podniesieniu się temperatury do ok. -20, wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...