Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zatkana rura dolotowa


Gość zaxa10

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!!

POSIADAM NISSANA SUNNY 89r.1.4 LX(GAźNIK) I żEBY DOBRZE CHODZIł MI NA GAZIE MUSIAłEM ZATKAć RURę DOLOTOWą ,KTóRA IDZIE DO FILTRA POWIETRZA.

TERAZ SILNIK DOBRZE CHODZI.

CZY MOżE TAK BYć?

CO JEST POWODEM TEGO,żE MUSIAłEM ZATKAć TE RURę?

WCZEśNIEJ BYłO WSZYSTKO OK/

POMóżCIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem jest zubożenie mieszanki- czyli za mało gazu leci do silniczka - za bardzo przydławiony, itp. Przytykając dolot zmniejszasz dopływ powietrza jednocześnie zwiekszając podcisnienie zasysające gaz. Niczego nie zatykaj ino wymień filter gazu , przeczyść węże ewentualnie krokowca/register i na regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILTEREK WYMIENIłEM 3 TYG TEMU, PRZEWODY PODCISNIENIA TEż.

JAK BYłEM U GAZOWNIKA TO STOSUNEK LAMBDA(STOSUNEK POWIETRZA DO GAZU) NA ANALIZATORZE WYNOSIł 4-A POWINIEN 1.ON NIE WIEDZIAł DLACZEGO TAK JEST I MóWIł,żE TO WINA MIKSERA-WG. MNIE TO BZDURY-CHCIAł TROCHE CHYBA NA MNIE ZAROBIć.

I DLATEGO WPADłEM NA POMYSł żEBY ZATKAć RURę-I WG. MNIE JEST OK.AUTO MA POWERA I NIE STRZELA W TłUMIK. ALE DALEJ NIE MAM POJęCIA DLACZEGO MUSIAłEM ZATKAć RURę ZEBY ON DOBRZE CHODZIł!!!

I CO DALEJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

a co znaczy ze nie chodzil dobrze... tzn jakie byly obiawy jak rura byla odetkana ? O_o imo zatykanie dolotu calkowicie to troche dziwny pomysl D: nie ma za malo powietrza autko... o0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety gaziasz miał racie masz za duży mikser i autko nie potrafi pociągnąć wystarczającej ilości gazu :/

można to rozwiązać na pare sposobów np:

-zmienić mikser na mniejszy

-zmienić parownik na wydajniejszy

-zmniejszyć średnice dolotu

-lub zamontować Blosa

 

złoże sie że bez zatkanego dolotu autko było słabe nie trzymało wolnych obrotów strzelało w kolektor ssący podczas ostrego ruszania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie były objawy.

A może zamiast całkiem zatykać(tak jak jest to teraz) zrobić tylko mniejszy otwór?

A może zostawić tak jak jest teraz?

co radzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowicie zatkać też nie można :/ musisz dojść do optimum przytkać tak dolot że będzie sie dawało jeszcze regulować dawkę gazu zwłaszcza na wolnych obrotach.

jaka jest średnica wewnętrzna dolotu który zatkał gazownik ??

ja bym przytkał tak w połowie lub w 1/3 i spróbował wyregulować.

 

dziwne że koleś przytkał ci cały dolot :/ a sprawdzał mikser ?? możliwe ze w wypadła ci ta zwężka aluminiowa i dlatego autko nie chodziło jak trzeba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RURA ALUMINIOWA JEST TAM GDZIE POWINNA. A CO DO śREDNICY WEWN.MIKSERA TO MUSZę SPRAWDZIć. SPRóBUJE TEZ ZATKAć RURę TAK ABY CIAGNęłA JESZCZE POWIETRZE.

ZOBACZYMY!

A MOżE KTOś MA JESZCZE INNE POMYSłY???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...