Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

potrzebna uszczelka pod mikserem???


Gość gregors

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Słuchajcie luknołem dzisiaj pod mikser od gazu a pod nim nic? tzn żadnej uszczelki!! czy tak ma byc czy fuszerke gaziarz zrobił, według mnie powinna być założona jakąs guma, uszczelka czy cos innego(lewe powietrze przecież może sie dostac).

 

Co Wy na to??

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c0478107ed2ca67.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mikser jest przyklejony na silikonie do obudowy filtra powietrza, która siedzi na przepustnicy i uszczelniona jest kołnierzem gumowym (który jest fabrycznie zakładany)

 

Ale to jest w 1.6 na wielopunktowym wtrysku, a z tej fotki ciężko mi wywnioskować jaki silnik masz.

O ile ten wąż na 1 planie to doprowadzanie gazu i poźniej chyba śruba regulacyjna (register) to jest to gaźnik ? Bo do instalacji z wtryskiem nie powinno się montować registra

 

Tak to jest u mnie:

Obraz0083.jpg

Nie zwracaj uwagi na czerwoną strzałkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fabrycznie mam uszczelkę na gaźniku (pomiędzy gaźnikiem a obudową filtra powietrza) taki gumowy pierścień. Po zainstalowaniu gazu dorobiłem sobie taką samą uszczelkę na mikser (pomiędzy mikser a obudowę filtra powietrza), wszak mikser "idzie" najpierw, a na nim obudowa. Dorobiłem sobie ze specjalnego papieru (taki zielony o grubości 0,5 mm, , ale przecież może być grubszy). Papier ten dostanie się w porządnym sklepie motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za czasu kiedy jeszcze mialem mikser, byl on przyklejony silikonem do gaznika, a miedzy mikserem a obudowa filtra ta oryginalna guma-pierscien ale co do szczelnosci tego polaczenia mialbym watpliwosci

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma ani między mikserem a gaźnikiem ani między filtrem a mikserem.

sczelność dolotu ma znaczenie niebagatelne ale ZA PRZEPUSTNICĄ, przed nią drobne przecieki są dopuszczalne i nie mają wiekszego znaczenia, poza tym, że capi smrodem dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...