Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szalejace obroty na Lpg i benzynie!!!


Gość krystians7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystians7

Witam, szukalem na forum ale nie znalazlem odpowiedzi

mam problem z gazem. Przy gwałtownym wcisnieciu pedalu gazu obroty gwaltownie rosną a nastepnie spadaja i samochod zaczyna dopiera przyspieszać. Jezeli wciskam gaz delikatnie to chodzi prawidłow, jednak jesli wcisne do podlogi to obroty rosna i zaraz spadaja do normalnego pozimu. Na benzynie jest podobnie tylko ze z mniejszytmi wahaniami.

Prosze o podpowiedź co mam zrobic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałbym tu sprzęgło, po prostu ślizga.

Spróbuj zwiększyć luz na lince od sprzęgła (albo zmniejszyć :< - kurcze zapomniałem jak to było) w każdym razie tak, żeby efektem było "łapanie" sprzęgłą bliżej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystians7 możesz troszeczkę dokładniej napisać w czym rzecz ?? :)

czy to sie dzieje jak wciskasz i puszczasz gwałtownie gaz na postoju (na luzie) czy podczas jazdy nie za bardzo wiem o czym piszesz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

To sie dzieje podczas jazdy na luzie obroty normalnie "chodzą". Tak jak napisalem wciskam gaz obroty leca gwałtownie w góre po chwili opadaja i dopiera wtedy samochod sie rozpedza, jak wciskam delikatnie miarowo to jest ok.!

 

[ Dodano: Pią 16 Lut, 2007 18:40 ]

Nie jestem pewien ale to chyba nie sprzeglo, bo sytuacja dzieje sie podczas jazdy gdy operuje pedałem gazu

 

[ Dodano: Pią 16 Lut, 2007 18:41 ]

chialbym to szybko wyeliminowac bo jutro jade wtrase. przy spokojnej jezdzie jest ok ale np. wyprzedzanie to jest ciezko.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że np podczas wyprzedzania nie redukujesz biegu tylko mocno wciskasz pedał gazu i auto zamiast przyśpieszać jedzie tak samo a obrotomierz zaczyna szybko piąć sie do góry po czym znów opada i dopiero autko zaczyna przyspieszać . czy dobrze zrozumiałem ??

jeśli masz takie objawy to na pewno jest to sprzęgło

sprzęgło najczęściej zaczyna ślizgać sie na wysokich biegach takich jak 5 lub 4 częściej można to zauważyć przy podjazdach pod górkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

Snafu : dokładnie tak jak mowisz

 

[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 20:21 ]

A wiec tak jak mowiliscie bylo to sprzeglo. Naszczescie wczoraj wieczorem mechanik z mojej ulicy robil sobie nadgodziny i zalatwil sprawe. Własnie wrocilem z Elbląga w sumie 600km, obroty wporzadku z wyjatkiem 5 . czasmi na piatym biegu obroty mi sie wahały i pare razy mialem problem z wrzuceniem 5- czyzby ta linka za bardzo byla poluzowana??

Ale mimo wszystko dzieki za podpowiedż.

 

[ Dodano: Pią 23 Lut, 2007 19:33 ]

Z ta piatka to synchronizator padl. Ale mam pytanie odnosnie sprzegla po poluzowaniu tydzien temu ok 1400km znowu zaczelo sie slizgac ogolnie na wszystkich biegachh.

Czy to niestety oznacza konczace sie sprzeglo ( o zgrozo) ??!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...