Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ile moge zrobic na rezerwie


Gość msx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem nowym na tym forum kupilem nie dawno primere z 1998 r 1.6 slx 16V wersja angielska

 

i nie wiem ile moge zrobic mil na rezerwie bo nie swieci mi kontrolka od paliwa czy ktos moze mi powiedziec kiedy ma ona sie zapalic jak jest na czerwonej kresce tylko ktorej bo jest 3 i na tej pierwszej nie swieci i zawsze tankuje jesli tylko na nia spadnie a chcialbym sie dowiedziec ile mi pali prosze o pomoc bo podpiecie pod komputer kosztuje tu sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim staraj się pisać jaśniej(nie w jak w obecnym stylu :srutututu kilo drutu) - to podstawa porozumienia na forum..

 

średnie spalanie możesz obliczyć bardzo łatwo- tankujesz do pełna i przejeżdzasz określony dystans - patrzysz ile paliwka ubyło w baku (odczytujesz poziom na wskaźniku- musisz wiedziec jaką poj ma zbiornik)

i tak- (przykładowo)

na 800km - zużycie wyniosło 42l

na 100km - zużycie wyniosło x

czyli 800x=4200

x=5,25 litra na 100 kilometrów (iloczyn wyr skrajnych równy iloczynowy wyr.środkowch

 

a co do rezerwy to zwykle starcza ona na ok70-90 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja mam P11 SR20DE i u mnie sytuacja z rezerwą wygląda następująco...

Przeważnie rezerwa zapala się u mnie jak komputer pokazuje mi około 70km do stacji...jak komputer pokazuje 0 to w baku mam okolo 3 litry bajurki, wiem bo sprawdziłem ;) więc wg mnie od momentu zapalenia się rezerwy mozna zrobić jakies 100km, tak bynajmniej mi sie wydaje. Kiedys wjezdzałem na stacje i zapaliła mi sie wlasnie rezerwa, zaczelem tankować i weszło około 51 litrów,a zbiornik ma 60 litrow, wiec rezerwa to około 9 litrów Także te wszystkie sytuacje by sie pokrywaly... :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszękrótko,na rezerwie to niewiele się pojeździ,nie dopuszczaj do zapalania się rezerwy,to pompe oszczędzisz paliwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik
przede wszystkim staraj się pisać jaśniej(nie w jak w obecnym stylu :srutututu kilo drutu) - to podstawa porozumienia na forum..

 

średnie spalanie możesz obliczyć bardzo łatwo- tankujesz do pełna i przejeżdzasz określony dystans - patrzysz ile paliwka ubyło w baku (odczytujesz poziom na wskaźniku- musisz wiedziec jaką poj ma zbiornik)

i tak- (przykładowo)

na 800km - zużycie wyniosło 42l

na 100km - zużycie wyniosło x

czyli 800x=4200

x=5,25 litra na 100 kilometrów (iloczyn wyr skrajnych równy iloczynowy wyr.środkowch

 

a co do rezerwy to zwykle starcza ona na ok70-90 km

 

Nie obraź się ale mówisz żeby ktoś pisał jaśniej a sam tak pogmatwałeś banalny temat.

 

Po pierwsze - po co do takich obliczeń wiedzieć jaką pojemność ma zbiornik?

 

Po drugie - na jakim wskaźniku odczytujesz poziom??

 

Po trzecie jak już rozwiązujesz proporcję to pokaż dokładnie wyrazy skrajne i środkowe a nie od razu wynik.

 

Po czwarte - samo pytanie inicjatora wątku jest deliktanie mówiąc nieprzemyślane a tym bardziej odpowiadanie na nie - czyli ile kilometrów można przejechać na rezerwie.

Przecież jak Ci pali 6l/100 km to jasne że przejedziesz więcej niż jak pali np. 11l/100km.

 

A teraz konkrety:

P11 ma 60 litrowy zbiornik w tym 10 litrów rezerwy - ile na tym przejedziesz to już kwestia spalania.

A jak wyliczyć średnie spalanie?

- Tankujesz pod korek,

- zerujesz dzienny licznik lub zapisujesz stan licznika,

- przejeżdżasz dowolny dystans - im więcej tym lepiej,

- tankujesz znowu pod korek,

- wiesz ile przejechałeś kilometrów i ile paliwa spaliłeś - odczyt z dystrybutora a nie ze wskaźnika

- dzielisz zatankowane litry przez przejechane kilometry - masz średnie zużycie na kilometr

- mnożysz przez 100 i masz średnie zużycie na 100 km

-KONIEC-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co napisał stefino to naprawde może się człowiek poddać zamiast liczyć spalanie, ale kolega jurgenik sprostował to do normalnej postaci, a co do rezerwy to faktycznie ma 10 litrów ostatnio to sprawdziłem, bo wskaźnik paliwa mi strasznie dziwnie działa i bałem się jeździć więcej jak 500km bez dolewki ale ostatnio stwierdziłem że raz się żyje i po około 540km eureka zapaliła się rezerwa więc teraz wiem przynajmniej że nie muszę tak strasznie pilnować licznika bo jednak się zapala kontrolka u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co napisał stefino to naprawde może się człowiek poddać zamiast liczyć spalanie, ale kolega jurgenik sprostował to do normalnej postaci, a co do rezerwy to faktycznie ma 10 litrów ostatnio to sprawdziłem, bo wskaźnik paliwa mi strasznie dziwnie działa i bałem się jeździć więcej jak 500km bez dolewki ale ostatnio stwierdziłem że raz się żyje i po około 540km eureka zapaliła się rezerwa więc teraz wiem przynajmniej że nie muszę tak strasznie pilnować licznika bo jednak się zapala kontrolka u mnie.

 

 

 

 

dzieki wreszcie sie dowiedzialem ze kontrolka sie jednak zapala ja zatankuje do zbiornika i wtedy sproboje jezdzic zebym nie mial zaskoczenia ze moze nie zaswiecic pozdro

 

[ Dodano: Nie 18 Lut, 2007 21:49 ]

przede wszystkim staraj się pisać jaśniej(nie w jak w obecnym stylu :srutututu kilo drutu) - to podstawa porozumienia na forum..

 

średnie spalanie możesz obliczyć bardzo łatwo- tankujesz do pełna i przejeżdzasz określony dystans - patrzysz ile paliwka ubyło w baku (odczytujesz poziom na wskaźniku- musisz wiedziec jaką poj ma zbiornik)

i tak- (przykładowo)

na 800km - zużycie wyniosło 42l

na 100km - zużycie wyniosło x

czyli 800x=4200

x=5,25 litra na 100 kilometrów (iloczyn wyr skrajnych równy iloczynowy wyr.środkowch

 

a co do rezerwy to zwykle starcza ona na ok70-90 km

 

Nie obraź się ale mówisz żeby ktoś pisał jaśniej a sam tak pogmatwałeś banalny temat.

 

Po pierwsze - po co do takich obliczeń wiedzieć jaką pojemność ma zbiornik?

 

Po drugie - na jakim wskaźniku odczytujesz poziom??

 

Po trzecie jak już rozwiązujesz proporcję to pokaż dokładnie wyrazy skrajne i środkowe a nie od razu wynik.

 

Po czwarte - samo pytanie inicjatora wątku jest deliktanie mówiąc nieprzemyślane a tym bardziej odpowiadanie na nie - czyli ile kilometrów można przejechać na rezerwie.

Przecież jak Ci pali 6l/100 km to jasne że przejedziesz więcej niż jak pali np. 11l/100km.

 

A teraz konkrety:

P11 ma 60 litrowy zbiornik w tym 10 litrów rezerwy - ile na tym przejedziesz to już kwestia spalania.

A jak wyliczyć średnie spalanie?

- Tankujesz pod korek,

- zerujesz dzienny licznik lub zapisujesz stan licznika,

- przejeżdżasz dowolny dystans - im więcej tym lepiej,

- tankujesz znowu pod korek,

- wiesz ile przejechałeś kilometrów i ile paliwa spaliłeś - odczyt z dystrybutora a nie ze wskaźnika

- dzielisz zatankowane litry przez przejechane kilometry - masz średnie zużycie na kilometr

- mnożysz przez 100 i masz średnie zużycie na 100 km

-KONIEC-

 

 

 

no to tak zrobie tylko po wyplacie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik
a co do rezerwy to zwykle starcza ona na ok70-90 km

ja zazwyczaj robie góra 40 :D ,jak już muszę do konca jezdzic of kors :D:D

 

I co? Wtedy gasnie Ci silnik a Ty z karnisterkiem do wlewu albo z buta do stacji benzynowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...