Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

samoczynnie się przełącza na lpg...


Gość wieko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem Almery N15 1.6 SR (niestety zagazowana, gaz BRC na centralce Just).

Od pewnego czasu borykam się z nastepującym problemem... W momencie uruchamiania silnika centralka od razu przechodzi na stan przejściowy Tzn. usiłuje przełączyć na gaz... i po kilku sekundach rzeczywiście przechodzi na zasilanie lpg - silnik gaśnie. Czasami (ale rzdziej) po uruchomieniu silnika centralka "wariuje" (benzyna-gaz-benzyna-stan przejściowy-benzyna)...

Generalnie na gaz powinien się przełączać przy 2500-3000 obrotów...

ps. była robiona regulacja gazu... po tej czynności na b. krótko się poprawiło ale zaraz wszystko wróciło do poprzedniego stanu... (przebieg 183000km, na gazie ok.50000km)

Czy ktoś z Was przerabiał powyższy temat? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi...

 

Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej, niewiem czy to będzie to ale ja mialem podobne objawy, jade jade i samoczynnie mi sie przełączało, co nieraz konczylo się gasnięciem silnika. Pojechalem do serwisu i okazalo sie ze mialem uszkodzoną centralke która przełączaz benzyny na gaz, przyczyną była najprawdopodobniej wilgoc która zapene dostala się podczas psikania plastików preparatem do czyszczenia. Po wymiance wszystko bylo ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość lukas200sx

jeździłem na inst. Just i obstawiam jakaś wade systemu, bądź awarie centrali sterującej. Zawsze przełanczał po osiągnięciu 2500 rpm, bynajmniej takk było ustawione, można to zmieniać. Podepnij pod kompa, niech sprawdzą w serwisie co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy w Twoim przypadku to pomoże ale u mnie jak założyłem stożek musiałem obruszać któryś przewód i nie było styku-sam mi się przełączał to na gaz to na PB. Poruszałem kabelkami od gazu i podokręcałem śrubki(co by masa się poprawiła) i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...