Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik cofania


Gość Adyjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Juz niedlugo (za 2 dni) będę posiadaczem Maksimy z 2001 roku! Jak juz bedzie to zrboie kilka fotek. Mam pytanie moze ktos ma cos wyprobowanego. Chcialbym zalozyc czujnik cofania. Czy znacie cos godnego uwagi co moze sie sprawdzilo w innych Maximach? przegladalem troche na Allegro ale nie wiem co jest badziewiem a co nie. Np myslalem o tym:

http://www.allegro.pl/item166441143__czujn...ronic_lcd_.html

 

Pozdrawiam

 

Adyjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli chcesz naprawde dobre czujniki cofania to polecam szczerze firmę "Stell Mate" sa na allegro, ale ich koszt to prawie 400 PLN. JEżeli interesuje Ciebie tańsze za około 150 PLN to daj znać prześlę linka. Zakładałem je i też dają rade, ale Stell mate wykrywały mi nawet znak dogory z odlagłości 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo. Interesują mnie tańsze (ale sprawdzone) i najlepiej bezprzewodowe żebym nie musiał kabla ciągnąc do przodu. A tak poza tym to musze wiercic dziurę w zderzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam zamiar kupić w miarę dobry Czujnik cofania z wyświetlaczem w cenie około 200zł. Najlepiej bezprzewodowy. Przeglądałem Allegro i śledzę kilka aukcji. Mam jednak zbyt małą wiedzę na ten temat by zaryzykować i kupić w ciemno coś, z czego może się zdarzyć że będę mało zadowolony. Sygnał dżwiękowy może być wyłączany. Proszę kolego Zetek o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawialem z kolesiem z firmy zakladajacej takie rzeczy do roznych autek. Polecil mi dwie firmy ktore oni maja wyprobowane i sa na rynku troche czasu. MaxTell i Parktronik - czujniki tych firm moze z czystym sumieniem polecic. MaxTell tez sprzedaje same czujniki (jakby ktos uszkodzil jakis i musialby dokupic takowy) Mowil tez ze duza role gra to jak zamontujemy czujnik, jak bedzie skierowany za bardzo do dolu to bedzie ciagle cos pikalo itp. Jak ktos ma hak lub jak w autach terenowych kolo zapasowe "wystaje" potrzebny jest taki zestaw z funkcja pamieci, wtedy da sie go nauczyc ze tego haka czy kola nie nalezy sie bac i to tam zawsze bedzie :) Mowil aby byc zadowolonym z dzialania tego systemu i ufac mu trzeba wydac > 300zl, ale niektorzy chwala sobie takie za 100zl (ciekawe czy im ufaja :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam, ja juz zalozylem cos co kupilem za 160zl, Dziala bardzo dobrze, wydaje sie ze wszystko zalezy od jakosci montazu i od odpowiedniego obliczenia. Moje zdanie ze nie ma co przeplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość powolny

Adyjan mam prośbę. Jeżeli to zakup na Allegro - to bardzo proszę o linka aukcji z tym czujnikiem. Mam kilka typów wybranych i zbieram o nich dane. Jeżeli jesteś z zakupu zadowolony - to może i ja będę mógł się cieszyć tym czujnikiem i pochlebnie o nim wyrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo, ponizej link, to jest bezprzewodowy. Poprostu kupilem. Montaz mnie niestety kosztowal z 200zl ale zrobili bardzo starannie. Tam widac maja jeszcze troche tych czujnikow. Przed montazem nawet dzwonilem do producenta z Krasnika i wszystko powiedzial dokladnie. Balem się ze zderzak ktory jest zakrzywiony w gore i w bok tez ze bedzie wplywal na wskazania urzadzenia. Poki co jest mi bardzo pomocny i dziala. Polecam opcję bezprzewodową. Wydaje sie ze wazne by te odleglosci dobrze policzyc.

 

http://www.allegro.pl/item168577637_easy_p...erpromocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość powolny

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jest to jedyny bezprzewodowy model. Pomijając do przyczep i Tirów. Interesuje mnie jeszcze zachowanie sygnalizatora akustyznego i wyświetlacza przy odległości mniejszej od 30cm. Czy wskazania wyświetlacza kończą się na 30cm, czy może jeszcze odlicza w dół i do jakiej wartości. Szkoda że nie odlicza co 1cm. To są ostatnie moje pytania i bardzo proszę o odpowiedź. Oczywiście życzę bezawaryjnej i skutecznej pracy urządzenia. Jeszcze jedna sprawa - na jakiej wysokości zostały umieszczone czujniki i w jakich odległościach od siebie. Te dane są podawane w instrukcjach, ale chodzi o optymalne dla tych urządzeń rozmieszczenia znane instalatorom. Jest to wynik Ich doświadczeń. Warto z nich korzystać i cieszyć się stabilną pracą czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam, ja juz zalozylem cos co kupilem za 160zl, Dziala bardzo dobrze, wydaje sie ze wszystko zalezy od jakosci montazu i od odpowiedniego obliczenia. Moje zdanie ze nie ma co przeplacac.

 

Czy moglbys wrzucic zdjecie jak wyglada umiejscowienie wyswietlacza u Ciebie?

(Podoba mi sie bajer z czujnikiem cofania ale boje sie ze zrobie z deski rozdzielczej choinke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdaze to zrobie dzisiaj zdjecie. Nie zaklada sie na deske rozdzielcza czujnika. Ja go przykleilem po lewej tuz pod szyba. Nie jest jakis piekny. Wyglada jak by bylo dodatkowe urzadzenie dolozone. Raczej w niczym to nie przeszkadza... tam jest tasma samoprzylepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...