Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara + przyczepa


Gość Grzesiek13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tacho to potrzebne jest w przypadku kiedy pojazd zarejestrowany jest jako ciezarowy, czyli według przepisów nawet polonez truck z duzą przyczepą powinien miec tacho :D

 

Tylko jeśli masa zestawu pojazdów przekracza 3,5 T oraz zestaw używany jest do celów zarobkowych.

 

Jesli swoją navarą ciągniesz łódkę albo koniki dla swoich potrzeb to nie musisz się martwić o tachograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... do celow zarobkowych .. tzn. co ?

czyli jak mam przewiesc komus cos i za przewoz ma ten ktos mi zaplacic to jest w celach zarobkowych ...

 

a co w momenie gdy prowadze firme bud. i potrzebuje przewiesc material ze skladu bud do klienta ? to tez potrzebuje tacho ?

 

uzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w momenie gdy prowadze firme bud. i potrzebuje przewiesc material ze skladu bud do klienta ? to tez potrzebuje tacho

tak

bo tylko jak dla siebie i tylko prywatnie

z 2 strony nie do udowodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym niezarobkowym transportem to trzeba delikatnie z miskami porozmawiac ... jak sie ktos bedzie stawial to mozna tylek umoczyc ... bo jak sie US dowie ze sie prywatnie paliwo spala i odlicza ... to niech ich szlag trafi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość norbert_duczmal

jak nie mamy kasy na prawko c+e to zrobić e do b koszt ok 700zł i na wyjazd wykupić winietkę i w drogę (jadąc którymkolwiek kawałkiem autostrady płatnym oczywiście niepłacimy i taki wydatek się opłaca bo winieta 1-dniowa kosztuje 8zł a zestaw na autostradzie kosztuje min 27zł), miałem spotkanie w takiej wersji juz 3x z inspekcją drogową, mój zestaw wynosił navara 2,8 i przyczepa 2,0 i o żadne tacho chłopcy sie nie pytali ani nie prosili. To że navara jest zarejestrowana jako ciężarowy to jest sprawa vatu i odliczeń a tu inspekcja może ....... Dla upierdliwca trza mieć tylko dobrą wymówkę o nieświadczeniu usług zarobkowych i już tylko i wyłącznia własne potrzeby a oni z kolei niemają żadnego prawa do weryfikacji tego czy to co ktoś wiezie służy zarobkom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odezwij się do mnei na Priv w sprawie prawka. Ja załatwiłem szybkościowo Trzeba pojeździc ale załatwia się szybko i bezboleśnie. I blisko bo w Piasecznie.

 

 

Czy mozesz podac jakis namiar do siebie. Tez bylbym zainteresowany, a mam bliziutko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmmm .. jak by to powiedzec ... przerabialm temat z przyczepa dosc dokladne .. i tak po obdzwonieniu wielu inspektoratow drogowych ..( tak sie to cyhyba odmnienia ) dowiedzalem sie ze ... jak masa zespolu przekracza 3,5 DMC to tacho jest obowiazkowe jesli jest to " smiganie zarobkowe" ale jesli jest to na potrzeby firmy czyli tak jak ja firma bud. to juz tacho nie potrzebne, ale za to trzeba wykupic jakas licencje ( winiete ) w urzedzie komunikacji koszt 700 za rok .. albo 5 lat teraz juz nie pamietam ... bo wyjechalem w kraine sniegiem i lodem pokryta ... i temat sie po prostu urwal..

 

pozdrawiam

 

Ptasiek

 

opss . jesli sie powtarzam to sorrki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...