Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

katalizator


Gość pol761
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Padl mi przedni katalizator w P12. W ASO Nissana powiedzieli ze nowy + wymiana bedzie mnie kosztowac 3.000 !!! Zrobili jakis taki katalizator polaczony z kolektorem i nikt nie ma do tego zamiennikow jak pytam. Za miesiac mam przeglad gdzie wyjda mi spaliny !!!! mozna to jakos ominac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie znam szczególów primer...

ale jak masz dwa katalizatory (sam sie uczę tego samochodu) to w jeden wybebeszony wstaw rurkę.. spaliny pewnie i tak wyjdą w dopuszczalnych granicach... gorzej jak pojedziesz do porządnej stacji diagnostycznej na przegląd..wtedy różnie.

a zawsze zostaje allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek.21

staraj sie kupic katalizator ktorego wiek nie przekracza 7 lat bo tylko tyle tak naprawde są aktywne te katalizatory (maksymalnie) chyba ze go wczesniej zatrujesz siarką lub innymi metalami jak ołów kupując "tanie" paliwo z Białorusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiac mam przeglad gdzie wyjda mi spaliny !!!! mozna to jakos ominac ?

 

Zależy co, jak masz za dobrą stacje diagnostyczną (czyt. zbyt pro-ekologiczną) to będzie problem, co do wywalenia tgo kata w tym aucie się nie wypowiem bo nie wiem, ale na 100% nie kupiłbym czegoś za 3000zł :fuckyou2: złodziejstwo, inna sprawa że czasem mamy auta które nie odpowiadają do naszych (polskich) portfeli, a uważam że niestety nasze zarobki ledwo na Poldka by wystarczyły :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moze z innej strony - na jakiej podstawie nabyles calkowitej pewnosci, ze katalizator jest do niczego? Moze to problem z sonda - bardziej prawdopodobny. Jesli i to sprawdziles, to sorry nie bylo pytania. :) No chyba ze kat zostal "zdewastowany" na skutek np. problemow ze swiecami. P 12 znaczy ze nie nazbyt stary no chyba ze przebieg godny starship (statek miedzygwiezdny) - ostatnio sie przymierzalem do P11-144 sport z 450000(!!!) na zegarze.

Gregg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to że jak wywalisz katalziatory to ENGINE CHEK wyskoczy, od dawna wiadomo jest że nissany z usuniętymi katami i tak spełniają normy czystości dla aut Z katami... Więc co się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to że jak wywalisz katalziatory to ENGINE CHEK wyskoczy, od dawna wiadomo jest że nissany z usuniętymi katami i tak spełniają normy czystości dla aut Z katami... Więc co się stresować.

 

hehe jużkiedys pisałem jak w 13letnim sunnym wynik był lepszy jak w prawie nowej astrze2 - myśleli w SD że im sie cos zawiesiło :D tyle że sunny miał kata - nie wiem jak by było bez :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem przeglad - pan w stacji powiedzial ze wszyscy ekolodzy siedza teraz w Dolinie Rospudy, aon ma wazniejsze rzeczy do roboty.... ;) problem jednak, tylko mniejszy pozostal - palacy sie check engine przy wywalonym kacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...