Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KILKA PYTAN OD NOWEJ MALO ZORIENTOWANEJ...


Gość MadziaQDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MadziaQDI

Witam

Jestem Nowa osoba i to jest mój pierwszy post, mam nadzieje ze nie zdenerwuje was kilkoma swoimi pytaniami, zdaje sobie sprawe, iż niektóre z odpowiedzi na moje pytania mogłabym i nawet znalazłam na forum po wpisaniu w wyszukiwarce odpowiedniego hasła problem tylko w tym ze zakazdym razem nie znalazłam odpowiedzi na moje cale pytanie.

Generalnie pisze, dlatego iż ostatnio zostałam szczęśliwą właścicielką Nissana 100NX autko zostało sprowadzone z Niemiec. Obecnie jestem w trakcie załatwiania papierkowych spraw, tak wiec zanim zacznę jeździć trochę czasu minie i tutaj pojawia się kilka moich pytań skoro mam tyle czasu to chciałabym cos dobrego zrobić i trochę podłubać przy autku.

 

Co według was powinnam wymienić, aby 100NX prawidłowo funkcjonował? (Chodzi mi o takie rzeczy, które np. lubią się psuć w tych autkach itp.)

 

Na pewno wiem ze musze wymienić olej i filtr oleju natomiast co do reszty to nie mam pojęcia… chciałabym również kupić alufelgi jednak problem w tym ze nie znam żadnych wymiarow felgi tzn. wiem ze chce żeby była 15’’ z tym ze nie wiem jakie powinny być inne wymiary czytałam na forum ze najlepiej żeby było 185/55/15 lub 195/50/15 ale to chyba o oponę chodziło. Kolega powiedział mi ze musi wszystko być dokładnie dopasowane jakieś otwory czy cos takiego, bo jeśli nie będą dopasowane to zawieszenie zacznie się sypać. I tutaj pojawia się moje kolejne pytanie:

 

Jakie wymiary powinna mieć felga, 15’’ aby idealnie pasowała na 100NX?

Ewentualnie, jakie opony najlepiej na ta felgę kupić i założyć?

 

Chciałam zamontować sobie centralny zamek, ale niestety nie wiem, jaki kupić czy Nissany maja jakieś specjalne wymagania, co do centralnego zamku? Czy może być zwykły uniwersalny jakiś?

No i jeszcze jedno ostatnie pytanko czy montował ktoś elektryczne szyby z domykaniem? Bo ja myślałam o takiej opcji, ale nie wiem czy to się sprawdza w 100NX?

Pozdrawiam Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
olej i filtr oleju natomiast co do reszty to nie mam pojęcia

 

Olej kup jakiś porządny np.Catrol Magnatec 10W40 albo zainwestuj w MOTUL Turbolight 10W40, dodatkowo filtry oleju, powietrza i paliwa. Sprawdź w jakim stanie są kielich tylnich nadkoli bo to często w Setkach gnije.

 

185/55/15 lub 195/50/15 ale to chyba o oponę chodziło

 

Zgadza się, to są rozmiary opony.

 

Jakie wymiary powinna mieć felga, 15’’ aby idealnie pasowała na 100NX?

Ewentualnie, jakie opony najlepiej na ta felgę kupić i założyć?

 

15" - otwór centrujący 59mm, rozstaw śrub 4x100.

Opona np. 195/50/15 będzie dobrym wyborem.

 

Chciałam zamontować sobie centralny zamek, ale niestety nie wiem, jaki kupić czy Nissany maja jakieś specjalne wymagania, co do centralnego zamku? Czy może być zwykły uniwersalny jakiś?

 

Myślę, że uniwersalny będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych wymiarów felgi co kolega napisał wyżej jeszcze dodam ET 35- jest to odsadzenie felgi od piasty auta i jest to bardzo ważne, bo jak ten wymiar będzie źle dobrany np. ET 15 to felgi wejdą głęboko w nadkole i np ramiona mogą obcierać o zaciski natomiast jeśli ET będzie wynosiło np. 55 to felgi będą wystawały poza obry auta.

Co do centralnego zamka to ja w mojej zakładałem zwykły uniwersalny dostępny np. na allegro i sprawdzał się bardzo dobrze. Jest gdzieś na tym forum napisane jak go zamontować i są jeszcze do tego zdjęcia.

Odnośnie uniwersalnych szyb to mój znajomy zakładał już je w dwóch autach i nie miał z nimi problemów, działały jak trzeba. Odnośnie automatycznego domykania ich to musisz założyć do alarmu sterownik który będzie je domykał po włączeniu alarmu.

Co do oleju to ja osobiście polecam Mobil 1 lub Motul półsyntetyki 10W40, obowiązkowo wymienić go trzeba na dzieńdobry razem ze wszystkimi filtrami. Sprawdź tak jak pisze Johny tylne nadkola, bo z nimi jest spory problem, u mnie np jedno pękło w trakcie jazdy i prawie odpadło. Warto aby jakiś mechanik obspawał Ci je dokładnie i zabezpieczył.

W tych autach nic sie więcej nie psuje. Miłej i niezawodnej jazdy Ci życze. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie moze odrazu wtrace.

mam u siebie automatyczne domykanie szyb ale.....domykaja sie tylko czesciowo, tzn. jakies 5cm. czyli jesli szyba jest otwarta do polowy to nie zamknie sie calkowicie :]

wie ktos moze gdzie tkwi problem?

 

pzdr

rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma czujnik żeby nic nie przyciąć to mozliwe,że za ciężko szyby chodzą i odcina lub jeśli za każdym razem dokładnie przez 5 sekund je domyka nie ważne z jakiego położenie to musi mieć tak zaprogramowane sterownik od nich. Możliwe,że ma jakąś regulacje i da sie to zmienić. Musisz się dostać do niego i zabaczyć jakiej jest firmy a potem poszukać w necie instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona np. 195/50/15 będzie dobrym wyborem.

 

hmm a nie... 195/55/15 ? niby tylko 5mm, ale chyba taki jest zamiennik w oryginale, czy moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

MadziaQDI przyjedz na spot to na pewno pogadasz sobie z posiadaczem jakies setki, albo bylym posiadaczem ;) Co do oleju to mysle, ze Mobil starczy, Motul jest przeznaczony do silnikow gdzie panuja dosyc ekstremalne warunki typu do aut z turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MadziaQDI

dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi... jak tylko wyszykuje autko to zjawie sie napewno na spocie(dziekuje za zaproszenie) :) jesli chodzi o moja seteczke to musialam w niej zrobic tylnie nadkole od strony pasazera gdyz troszeczke zaczela pokazywac sie rdza, naszeczescie juz wszystko ladnie wyglada mam jeszcze przed soba wymiane tylnich amortyzatorow poniewaz jeden tylni (od strony kierowcy) kiepsko funkcjonuje tak wiec wymienie odrazu obydwa gdyz kolega mi mowil ze lepiej robic takie rzeczy parami... co do tego domykania szyb to chyba zrezygnuje skoro bywaja z tym problemy bo jak znam zycie to mi sie napewno cos bedzie niedomykac, mam tylko pytanie co do centralnego zamka:

ile KG uciagu musza miec te silowniczki zeby dobrze funkcjonowaly?

A co do tych felg jesli chodzi o to "ET" to moze byc 37 lub 38? bo ostatnio tylko takie mam okazje kupic... a w jaki sposob moge sama sprawdzic czy te tylnie nadkola dobrze sie trzymaja i nie odpadna mi podczas jazdy? (nie liczac takiego sprawdzenia ze np. po jezdzie jakiejs i dojechaniu do danego celu stwierdze wysiadajac z samochodu, "o nie mam nadkola" ;) ) Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi na moje pytania i pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
195/55/15 ? niby tylko 5mm, ale chyba taki jest zamiennik w oryginale, czy moze sie myle

 

Troszkę się mylisz bo profil opony to nie wysokość w mm a % udział szerokości do wysokości opony czyli przy profilu 195/50 wysokość jest 97,5mm a przy profilu 195/55 107,25mm. Trzeba do tego jeszcze dodać rozmiar felgi.

 

I tak jak ja np. mam oponę 185/60/14 to koło ma średnicę ok. 461mm

Przy 195/50/15 średnica koła to ok. 472,5mm a przy 195/55/15 średnica koła to ok. 482,25mm.

 

Szczerze mówiąc nawet na 195/55/15 będzie dobrze ale opona może wyglądać troszkę baloniaście, z tym że komfort jazdy będzie lepszy niż na profilu 50.

 

A co do tych felg jesli chodzi o to "ET" to moze byc 37 lub 38

 

Może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha :-)

tak stwierdzilem, bo sam jezdze na 195/55 i jest ok, wlasciwie nie chcialbym nizszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...