Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie


Gość Marekkubica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marekkubica

Powiem o wszytkiom od poczatku . Kupilem auto w warszawie , gdy wracalem 400 km odczuwalem stuki z lewej strony w zawieszeniu , ale nie zawsze . Ddy na nastepny dzien zglosilem sie do jednego z warszatow samochodowych powiedziano mi ze mam do wymiany oslone przegubu bo jest peknieta ( pewnie jechalem z samej warszawy na niej ) . I jade sobie na osiedlu przez prog zwalniajacy i slychac ewidetny stuk . Pojechalem ponownie wymieniono mi lozysko + poduszke amortyzatora , laczniki koncowki , powiedziano mi rowniez ze mam lekki luz na przekladni kierowniczej . Ale jak stukalo tak suka dalej , najgorzej jak jade rozpedzony i wpadam w jakas mulde albo zalamnie asfaltu (polskie drogi ) to takze slychac ewidentny stuk . Sprawdzono cale zawiesze i nic wszytko powiedziano ze jest w jak najlepszym stanie a mi dalej stuka co to moze byc ? Pomocy bo mnie doprowadza do szalu to stukanie a niby wszytko dobre jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27

Jeśli to almerka N15 , to może to być poduszka tylna w przednim wahaczu , miałem podobne ojawy, też chciano wymienić poduszkę amortyzatora.

Ta poduszka jest pod taką osłoną metalową, dopiero jak mechanik dokładnie sprawdził to okazało się że jest tam luzik..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27

Jeśli masz kawałek kanału to jest to prosta sprawa. Odkręcasz prawdopodobnie 2 lub 3 śruby, które zakrywają poduszkę, odginasz wahacz i wybijasz poduszkę. Czasem trzeba ewentualnie odkręci stabilizator z jedenej strony, żeby było wygodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 19.02.2007 jestem posiadaczem Almery 1,4 sedan z 12.1999. Mam mały problem ze stukami z prawego przedniego koła (od strony pasażera). Otóż gdy jadę po nierównej nawierzchni słyszę lekkie stuki tak jakby od wachacza lub amortyzatora. Podczas jazdy na prostej lub na zakrętach po równym asfalcie nic nie słychać. Lekki pojedynczy stuk słychać też podczas ruszania i czasem podczas szybkiej zmiany biegów. Najbardziej jednak słychać przy małych prędkościach, gdzieś do 60km/h i na nierównej nawierzchni. Co to może być? Może jakieś sworznie lub gumy są wybite a może przegób ? Proszę o pomoc, bo troszeczke mnie denerwują te stuki. Czytałem już inne wątki na ten temat, jednak z tamtych opisów nie mogę jednoznacznie określić co dolega mojej Almerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marekkubica

U mnie okazalo sie ze chyba to przegub . ALe tez nie wiadomo bo wszysko jest w pozadku a cos stuka . poruszali drazkiem i zaczelo cos w kole stukac wiec chyba to to . :( Koszt 200 zl okolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario_k3

Słyszę, że same stuki z waszych almer idą.

żeby jednoznacznie to sprawdzić niestety trzeba się udać do porządnego mechanika albo diagnosta powinien wskazać to na szarpaku. Może się da dojeździć do najbliższego przeglądu i przy jego okazji załatwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Marekkubica

Nie wiem co jest z tym autem wymieniony zostal przegub i dalej stuka juz nie mam sil do mojej almery - wymienione zostalo ( poduszka amortyzatora + lozysko , przegob , ) i dalej slychac taki gluchy stukot a podobno mechanik mowil ze wszytko jest 100 % oki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klajgus

u mnie tez coś od czasu do czasu stuka ,ale tylko gdy jest mokro (pada deszcz) słychać głuchy stuk :( ,jednak jak czytam posta Marekkubica to oleje to ,tez bym sie wkurzył jak bym tyle części wymienił i dalej by stukało, dodam ze Almerka była na "szarpaniu" zawieszenia ,męczyli ja chyba z 15 min i żadnych luzów,gościu nie ma pojęcia co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27
Nie wiem co jest z tym autem wymieniony zostal przegub i dalej stuka juz nie mam sil do mojej almery - wymienione zostalo ( poduszka amortyzatora + lozysko , przegob , ) i dalej slychac taki gluchy stukot a podobno mechanik mowil ze wszytko jest 100 % oki .

Może to półoś? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...