Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

kolega się poddał ma problem z micrą

dziekanm
 Share

Recommended Posts

witam.kolega ma mice k11 94r. 1.0 około 190000tyś przeb.

problem jest taki że jak postoi cała noc to trzeba ją nieźle kręcić żeby odpaliła

wymienione już zostały świece, kable, kopułka i palec ,filtr pow. i nic nie pomogło

na wolnych obrotach troszke falują obroty nawet gdy jest ciepły silnik było też kilka razy że zgasła podczas jazdy na biegu jałowym

za wszelkie informacje z góry dziękuje.

Guest _Pablo_
Dokładnie filtr paliwa i pompa do sprawdzenia :)

Niedawno miałem takie same objawy pomogło przeczyszczenie "filterka" co jest przy pompie i wymiana filtra paliwa

Guest bartolomeo

w moim przypadku padł moduł zapłonowy.

Najpierw gasł na jałowym, potem przerywał podczas jazdy, gasł, nie chciał zapalić, w końcu w ogóle iskry nie było...

Guest TomaszD

Ja jestem przekonany, że to przepływomierz powietrza. Miałem to samo, obroty skakały na ciepłym silniku, na zimnym było ok. Do tego zdarzało się czasami, że po przejechaniu jakiegoś odcinka nagle jadąc np. 80 km/h zaczynały spadać obroty mimo dodawania gazu, tak aż do 50 km/h i potem znowu jechał dalej. Wymieniłem przepływomierz i jest ok. koszt używanego 350 zł. Można to sprawdzić na diagnostyce komputerowej, od razu wykazało błąd przepływomierza. Wymiana filtrów, świec, kabli itd też nic nie pomagała.

A ja przepływomierz wymieniłem i było to samo...

wymieniles i bylo tak samo czyli nic nie dalo czy tez wymieniles i tez pomoglo ? :) tak troche dwuznacznie to napisales

Guest maciulek

możliwe przyczyny:

1) lambda - jak koledzy wspominieli

2) zapłon

3) przepływomierz :!!:

4) układ paliwowy (filtr, pompa)

Proponuję jechać pod kompa - kosztuje to 50-100 zł a zaoszczędzi Wam czasu i byćmoże pieniędzy bo ile można wymieniać sprawnych rzeczy?

Pozdro ;)