Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z prądem POMOCY PROSZE


Gość bielo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wystąpił taki problem że w aucie niema prądu nic nie działa oprócz świateł ani awaryjne ani kontrolki na tablicy zero szyby elektryczne się opuszczają. Podobno jest jakiś bezpiecznik lub coś innego co odpowiada za doprowadzenie prądu na wszyskie bezpieczniki. Po odpaleniu auta jest to możliwe wszystko działa a po wyłączeniu silnika wszystko zanika brak prądu dalej.

Gdzie tego szukać??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Nie piszesz jakie autko a to zasadnicza sprawa. Jesli P11 to obok akumulatora masz mala skrzynke z zestawem bezpiecznikow zabezpieczajacych wieksze obiegi.

Pamietaj nawet jesli znajdziesz spalony postaraj sie odszukac przyczyne przed zamiana bo to nie dzieje sie bez powodu

Pozdrawiam

Gregg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - poszukaj przekaźnika głównego (chyba ma napis - main) i zobacz czy załącza się przy przekręceniu kluczyka. Po odpaleniu auta mozesz mieć prąd przez alternator i wtedy wszystko działać będzie. Prawdopodobnie poleciał jeden kabelek lecący do w/w odbiorników gdzieś blisko akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź bezpieczniki nie wzrokowo tylko na ciągłość np. żaróweczką. Zrób sobie próbnik - przylutuj 2 druty do żarówki 12V, jeden połacz do masy a drugim sprawdzaj czy w miejscu wyjętego bezpiecznika jest prąd.

Z twojego opisu wygląda, że w obwodzie głownego bezpiecznika nie ma ciągłości, w takim przypadku można odpalić auto a po odpaleniu prąd idzie z alternatora ale nie ładuje akumulatora, daleko więc nie ujedziesz.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gasi mu kontrolkę od ładowania aku po odpaleniu - to ma ładowanie akumulatora.

W P10 kach aku i alternator spięte są na sztywno bez żadnego zabezpieczenia. wystarczy, że reg napięcia zamknie obwód - gasi kontrolkę i już między aku a alternatorem płynie prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzepnie regulator napięcia i go zewrze (np. woda) potrafi w 0,5 godziny wyładować aku poprzez uzwojenie alternatora.

W Almerach jest bezpiecznik 35 A na obwodzie alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator ładuje normalnie. Gdzie znajduje się tan główny bezpiecznik czy też przekażnik bo cała reszta bezpieczników jest sprawna. jest jakaś możliwość sprawdzenia czy dany przekaźnik działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim autku p10 1,6 główne bezpieczniki są po prawej stronie, stojąc od strony maski z przodu( taka puszeczka, musisz ją otworzyć i tam są głowne bezpieczniki, przynajmniej u mnie).

radziłbym sprawdzić również przekaźniki a te znajdują się po lewej stronie, stojąc też przodem od strony maski, czyli na przeciwko samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też P10 2.0 i miałem ostatnio problem. Przestały mi działać: obrotomierz, wzkaźnik temperatury, kontrolki, kierunkowskazy. Pogapiłem się na schemat i stwierdziłem że to może być przekaźnik.

Wymieniałem przekaźniki kolejno jeden po drugim, te które są umieszczone tuż obok bezpieczników w kabinie koło dźwigni otwierania maski.Okazało się że za te urządzenia odpowiada ten na samym dole. Jednak też duży prąd płynie przez ten na samej górze bo styki były nieco zgrzane.

Możesz tam zajrzeć i pozamieniać miejscami.Sprawdzić czy dostają w ogóle prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godziny poszukiwań i wszystko działa okazało się że poprzedni właściciel zamiast wymienić bezpiecznik główny to dokonał małych przeróbek i wmontował jakiś dziwny bezpiecznik pod całą skrzyneczką dlatego ciężko było zlokalizować usterke. Niektórzy mają pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...