Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bębny hamulcowe w MICRA 1.0 / rok 2001/


Gość micraa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie dotyczace ściagniecia tylnych bebnów hamulcowych w MICRA 1.O z 2001 r.

Wyglada na to iż aby to zrobić trzeba rownież odrecić łozysko i sciagnać bęben razem z piastą- jak w starym maluchu. Chciałbym sie mylić i poznać sposób ściagniecia samego tylnego bebna nie ruszajać łozyska- proszę o info.

 

Pozdrawiam wszyskich Klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to iż aby to zrobić trzeba rownież odrecić łozysko i sciagnać bęben razem z piastą

 

Nie chce się odkleić od piasty? Czy szczęki go trzymają?

Na pewno popuść ręczny, trochę to pomoże. Co do odkręcenia piasty, to czasami się tak robi, zwłaszcza jak przeszkadzają progi na bębnach, jest większe pole manewru. To jest właśnie minus automatycznych regulatorów, że nie można ich skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Latarnik

Ja w swej mikrze sciagałem w sosób klasyczny bez integracji w łazysko czy pasty.sciagasz koło i ogrecasz bodajrze 2 sruby od bebna i schodzi bez problemu no w mej z 2001 takie jest rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim przypadku nie chce się odleić od piasty (bęben nawet nie drgnie na piaście). Rozumiem że mam odkręcić szpilki z kół ( przynajmniej dwie) i próbować " odklejć " piastę o bebna. Może znaczie jakiś sprytny sposób na dokonanie tego. Może jest coś w stylu FIATA gdzie wkrecając dwie sruby mozna było "odkleić" beben od piasty?

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 25 Lut, 2007 20:02 ]

Zapomnialem

 

Dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mam odkręcić szpilki z kół ( przynajmniej dwie) i próbować " odklejć " piastę o bebna.

 

Tych szpilek nie wykręcisz, one są wciśnięte w piastę od wewnątrz. Skąd ta teoria? Weź młotek i popukaj w bęben, normalnie od zewnątrz, musi się odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przed liftem i bęben jest bez piasty. Trzeba trochę poklupać, coś wsadzić jako łom i powinno wyjść. Ale nie wiem czy tak jest w Twojej Micrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...