Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

k10 Dziwne przyspieszanie


soul

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak, od dluzszego czasu borykam sie z dziwnym problemem w mojej micrze, mianowicie podczas przyspieszania np. na 3 biegu od predkosci 40km/h w góre gdy naciskam pedal gazu w miare lekko to autko przyspiesza dobrze... ALE gdy docisne pedal gazu troche mocniej to te przyspieszanie robi sie wolniejsze :o innymi slowy im bardziej nacisne pedal gazu tym przyspieszenie jest mniejsze :/ (ale jest)

 

filtry wymienione, przewody podcisnienia wymienione, swiece wymienione...

co to moze byc ...

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie ... napewno nie ... obroty silnika nie rosną, silnik widać ze pracuje pod obciążeniem na niskich obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

Można powiedzieć że tak jest i tego raczej się nie zmieni, bo to jednak silnik 1.2 a nie 2.0 że jak dajesz gaz do dechy to czujesz przyśpieszenie. Według mnie to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady... kiedys tego nie bylo i napewno silniki 1.2 nie maja tak ze jak depniesz im do dechy przy 80km/h na piatym biegu to predkosciomierz stoi w miejscu i nigdzie sie nie rusza dopoki nie popuscisz troche pedalu gazu .... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, probowalem roznych ustawien, niestety nie mam lampy strob zeby ustawic na równe 0 stopni tak jak powinno byc (lub 10' z podcisnieniem) wiec ustawilem na fabryczne ustawienie tkaie jak bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyspiesz nieznacznie zapłon to odczujesz roznice. Mialem tak samo dopiero jak przyspieszylem "na oko" zapłon to Mikrus zaczal duzo lepiej smigac

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<jupi> faktycznie to zapłon, okazało sie iż po wymianie wezykow podcisnienia dotychczasowe "dobre" ustawienie zaplonu stało sie totalnie złe :) musialem przekrecic aparatem dobre 3-4mm do przodu zgodnie z ruchem obrotow zegarka i lata :) i znikneło taka dziwne zduszenie sie silnika podczas gwałtownego dodawania gazu teraz ciagnie od razu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...