Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak wyregulować kontrolkę LPG w butli walcowej?


Gość gregors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

chciałbym ustawić sobie sygnalizację pozimu gazu w buli Walcowej 60l STAKO

Podobno jak jest rezerwa ma migać lampka, u mnie jest tak że jak wyjeżdze już poowę butli świeci się czerwona dioda i tyle, po jakimś czasie poprostu konczy się gaz, po za tym 3 diody zielone gasną jedna po drugie już po przejechaniu ok 50-100km pózniej zaczyna świecić czerwona.

Nie wiem czym to wyregulować:(

 

licze na wasza pomoc i wyjaśnienei jak dla laika:)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku masz pewnie centralke z pełnym wskazaniem

troszke dziwne bo gazownicy zakładając instalacie 1 generacji zazwyczaj montują centralke tylo ze wskazaniem rezerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkodza że tak naświetlone to zdięcie :/

jak popuścisz te dwie śróbki przy szkiełku rezerwy to powinno sie dać obracać czujnikiem w lewo lub prawo.

najlepiej wyjedz cały gaz do końca zatankuj tylko z 6 litrów i wtedy ustwaw tak by kontrolka rezerwy miałą sie akurat zapalić, dokręć szkiełko w ustawionej pozycji i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwę ustawisz tak jak pisze Snafu.

Natomiast kolejność wyłaczania si poszczególnych zielonych diodek mógłbys ustawić w programie komputera gazowego - w I szej generacji go nie ma.

masz ustawione standardowo - położenie pływaka 100% - 4 diody 75% 3 50% 2 itd, z tym, że w walcu nie jest to adekwatne dla ubytku cieczy.

Jak ustawisz szkiełko z rezerwą - sytuacja poprawi sie co nieco ale idealnie pokazywać nie będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregors

Odkręciłem to szkiełko ale tam nie da sie niczym wyregulować ani przesunąć. Ten wskaźnik jest zalany w całości plastikiem i nie da sie przesunąć ani obrócić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Zapewne masz założony wielozawór tomasetto, który jest bardzo dobry ale niestety bardzo niedokładny i wiele z nim nie zdziałasz. Bardzo precyzyjnie wskazują wielozawory BRC, które są inaczej skonstruowane no ale wiąże się to z dodatkowym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chyba BRC nie u wszystkich są dokładne. A może to kwestia właściwej regulacji.

U mnie pokazuje połowę po przejechaniu 80 km, czyli wg tego spalanie 20 l :diabel2:

A wyszło mi 9 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam !!!

 

Dopisuje sie do tematu choć przypadek ciut inny...ale do rzeczy.

Primerka stala z miesiac nie jezdzona,w baku LPG ok 1/4.Niedawno wyjechalem juz ,wyjezdzilem do rezerwy i pojechalem na stacje zatankować.Zalałem za 5 dych to u mnie wyjdzie ok pól baku czyli na moim wskażniku dwie zielone diody.Jakież było moje zdziwienie kiedy po zatankowaniu okazalo sie ze swiecą sie wszystkie 4 diody czyli bak full.

No ale nic mysle moze bo stał długo i sie przestawiło czy co.Po kilku zapalaniach jednak sytuacja sie naprawila,zeszlo do dwóch diod wiec spokojny wyjezdzilem to wszystko i dzis zadowolony zalałem full.No i szok! Dziś ledwo sie jedna swieci :/ ,zrobilem z 150 km i nic nadal to samo a powinno pokazywać.Zapalałem ,gasilem,pykałem przełacznikiem i nic.

 

Ciagle jedna dioda.

Niestety martwi mnie jedno co zrobie jesli to ustrojstwo do pomiaru w baku padło a ja mam instalkę holenderską??Do wymiany butla + wskaznik????Orientujecie sie czy w razie"wu" wymienia tylko ten sensor do pomiaru??

Przyzwyczailem sie do takiego wskaznika jest wygodny i taki juz chciałbym miec.

Instalacja to jakaś AG a na wskazniku mam tak jedna dioda rezerwa i cztery zielone.

Butla walec 60l.Na butli wskaznika zadnego brak,tylko w kabinie.

 

Aha żeby było fajniej moja instalacja jest na gaźnik ale bez sruby bo ma krokowca(tak już było oczywiscie).II gen prawda?

Co radzicie jesli sie to nie naprawi??Da rade zrobic tak jak miałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...