Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instrukcja do pilota centralnego zamka - ktoś ma takową?


Gość MrMB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Pilot centralnego zamka i alarmu ma 4 przyciski:

 

[LOC] [uN LOC]

[ A ] [ B ]

 

Znaczenie dwóch wyższych przycisków znam, ale pozostałych dwóch nie.

Czy macie może Państwo podobne piloty i znacie znaczenie ich przycisków.

Proszę o instrukcję lub opis.

Od poprzedniego właściciele auta nie dowiedziałem się co znaczą przyciski A i B.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie nie jest oryginalny alarm.

 

Prawdopodobnie A i B to sterowanie dodatkowymi siłownikami które możesz sobie zamontować np. w bagażniku, żeby otwierać klape z pilota.

 

No chyba, że rzeczywiście fabryczny.

 

Napisz dokładnie jaki model samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciśnięcie A a następnie lock lub unlock- tryb zamykania/otwierania cichy.Przycisk B odpowiada za dodatkowe funkcje np. otwieranie bagażnika (opcja).Alarm nie jest oryginalny ale robiony dla nissana polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam taki sam alarm. Potrzebuję porady.

Wymieniłem aku i po jakimś czasie (po wymianie baterii w pilocie) autko przestało reagować na polecenia z pilota. Teraz jestem w kropce bo spaliła mi się żarówka i aby ją wymienić muszę odłączyć aku. Jak go podłączę z powrotem trzeba dogadać pilota z alarmem. I tu mam problem bo jeżeli teraz nie dział to czy po odłączeniu i ponownym podłączeniu aku będzie możliwość dogadania alarmu z pilotem?

Czy jest jakiś inny sposób deaktywacji alarmu po zdjęciu klem z aku?

Co się stanie jak wymienię żarówkę z podłączonym akumulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość docent74

ja mam podobny problem otoz nabylem almekę N16 2.2 TD 2001r bez instrukcji obsługi mam auto alarm a na pilocie dwa przyciski jeden wiekszy okrogly drugi mniejszy cos na ksztalt trojkata,podczas wlaczania jest ustawiony na tryb cichy czyli bez sygnalu,prosba jak mam go przeprogramowac na tryb glosny z sygnalem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak wymienię żarówkę z podłączonym akumulatorem?

 

Efekt bedzie masakryczny - zarowka bedzie wymieniona! A tak na powaznie, do wymiany zarowki nie trzeba odlaczac akumulatora.

 

Co do alarmow - nie ma fabrycznych, sa instalowane w zaleznosci od inwencji dealera lub wlasciciela - mozna miec dowolny. Jesli sa w pilocie przyciski, ktore nie dzialaja - te kanaly nie sa po prostu podlaczone do niczego i nie nalezy sie tym przejmowac.

 

W N15 mialem firmowo (salonowo) zamontowany alarm 3 kanalowy, z czego pierwszy to normalne uzbrajanie/rozbrajanie polaczone oczywiscie z zamykaniem/otwieraniem, drugi to samo tylko bez pikniecia syreny, trzeci nie uzywany. Na pilocie naklejka Nissan, ale wiem, ze to alarm Clifford Challenger ST 800.

 

Jako ze alarmy nie sa fabryczne (przynajmniej w starszych modelach), mozna pod dodatkowe kanaly podlaczyc cokolwiek, np spryskiwacze czy swiatla awaryjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak wymienię żarówkę z podłączonym akumulatorem?

 

Efekt bedzie masakryczny - zarowka bedzie wymieniona! A tak na powaznie, do wymiany zarowki nie trzeba odlaczac akumulatora.

 

:D Żarówkę już wymieniłem. Sugerowałem się manualem stąd moje głupie zapytanie ale wolałem się upewnić.

 

Sprawdziłem manuala od alarmu Clifford Challenger ST 800 tylko ,że tam jest opis innego pilota. U mnie dodatkowe przyciski to A B a tam jest I II. Jak sprawdzić jaki ma się zamontowany alarm bo w książce serwisowej nie ma nic na ten temat. Jest tylko wpisane ,że jest alarm tylko zapomnieli napisać jaki. Moja Alma jest z 1999r od polskiego dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ alarmu mozna probowac rozpoznac po wygladzie pilota - mozna poszukac np googlem :)

 

Do ST800 dawali takie plioty (z napisem NISSAN, ktory po jakims czasie odpada...):

40_01.jpg

 

Inne alarmy beda mialy oczywiscie inne piloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...