Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] POMOCY KONTROALKA ABS v PRĄD


Gość sowa

Rekomendowane odpowiedzi

1994 P10 ,1,6 ,WTRYSK

mam taki problem co jakieś parę dni ucieka mi prąd objawia się to dokładnie tak ,podczas jazdy zapala mi sie kontrolka od ABS popali się pomruga i gaśnie -normalnie mogę jachać ale gdy stanę i zgaszę silnik ,to koniec, gdy próbuje odpalić akumulator zachowuje się jak rozładowany pół obrotu i koniec ,gdy auto postoi godzinkę to normalnie moge odpalic ----parę dni i powtórka z rozrywki.

(mam nowy rozrusznik ,bo ktoś mi poradził że to od tego ,ale nie pomogło)

 

Czy ktoś może wie co to może być ,z góry dziękuje za każdą radę

 

czy moge podłączyć swoją nyskę do kpmputera aby wykryć przyczynę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno sprawdzałeś stan akumulatora czyli poziom i gęstość elektrolitu?

Czy czyściłeś klemy?

Czy przewód masowy dobrze się trzyma karoserii i czy przewód plusowy jest dobrze połączony z rozrusznikiem i alternatorem?

Czy silnik jest też dobrze umasowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator ma jakieś 7 miesięcy to chyba jest ok,

klemy są w porządku

jutro sprawdzę przewód masowy

 

- a jak mam sprwdzic czy silnik jest dobrze umasowany ??

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś od silnika powinna iść do karoserii gruba linka miedziana.Ma być nie zaśniedziała, dobrze dokręcona po obu stronach.Takie bardzo solidne połączenie elektryczne.

Sam nie zaglądałem jeszcze pod tym kątem ale raczej gdzieś w okolicy alternatora lub rozrusznika będzie taka linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sprawdź ładowanie. Ja miałem podobny problem. U mnie poszły diody. może ci czasami ładuje a czasami nie. Ewentualnie regulator napięcia, jest razem z diodami na takim półksiężycu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy. wymieniłem w alternatorze regulator napięcia i mostek z diodami po czym wszystko wróciło do normy. Na allegro gościu sprzedaje mostki (48zł) i regulatory (35zł) firmy Lucas do forda ale pasują idealnie. Ja właśnie takie zakupiłem.

 

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...