Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Centralny zamek Pomocy!!!


Gość ryszard.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ryszard.

Witam

Mam problem z centralnym zamkiem nie wiem co jest grane ale auto samo sie mi zamyka, nawet jak jestem w srodku, np otwieram kluczem wyciagam go i trach zamyka sie, rozbierałem tapicerke w drzwiach i nic nie znalazłem. Primera 2.0 TDI 1996r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz alarm? Zamykają się wszystkie drzwi? Jak często to występuje? Kiedy się zamykają, jak przekręcisz zamek w drzwiach, czy w stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard.

Alarmu nie mam,pilot nie działa juz od kad go kupiłem i wczesniej nie było problemu. Tak wszystkie drzwi sie zamykaja. Nie za kazdym razem sie tak dzieje niekiedy normalnie otwieram pale i jade.

Przykładowo podchodze do auta wkładam kluczyk przekrecam otwiera sie normalnie wyciagam kluczyk nie zdaze klamki pociagnac a auto sie zamyka, niekiedy uda sie drzwi otworzyc i wtedy sie zamykaja (przy otwartych drzwiach) pare razy wsiadłem zamknołem drzwi przystawiam kluczyk do stacyjki i sie zamykaja,czasem bez wsadzenia kluczyka do stacyjki tez tak jest. Nie moge wtedy otworzyc zamka od srodka za pomoca tej małek klaczeczki bo nie reaguje - jakby ciengienko było zerwane, po chwili jednak juz wraca i moge otworzyc!!!

Co jest grane????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wtedy otworzyc zamka od srodka za pomoca tej małek klaczeczki bo nie reaguje - jakby ciengienko było zerwane,

Witam. To dobrze że nie możesz, to się nazywa "Dead-lock" . Jak zamkniesz centralny zamek kluczykiem to od środka nikt drzwi nie otworzy (np. po wybiciu szyby). Obstawiam sterownik w drzwiach. Mechanicznie kluczykiem go uruchamiasz. Może tam coś szwankuje. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam sterownik centralnego, który jest po lewej stronie za osłona "podnóżka"kierowcy tzn za plastikiem po lewej stronie sprzęgła, tak jest taka czarna skrzyneczka i probówka w dłoń, miernik i popatrz czy tam nie ma zwarcia. A co do sterownika w drzwiach... tez jest to możliwe, jeden sposób jest po kolei sprawdzać, zacznij od modułu bo nie musisz drzwi rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie bede sprawdzał i informował co jest grane!!!

 

No niestety z elektroniką to wszystko po kolei trzeba sprawdzać.

Życzę powodzenia, informuj nas napewno się przyda rozwiązanie takiego problemu dla potomnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard.

Dzisiaj zauwazyłem ze jak mi sie uda otworzyc drzwi przed samoczynnym zamknieciem i przyłoze kluczyk do stacyjki (tylko dotykajac) to piszczy w aucie, w momencie jak wsadze kluczyk do stacyjki i przekrece, drzwi sie otwieraja.

No co jest grane patrzyłem po czujnikach i wyglada ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Miałem podobną sytuację po założeniu sterownika na pilota. Po tygodniu poprawnej pracy tak sie właśnie zaczął zachowywać. Czy to próba otwarcia pilotem, czy kluczykiem kończyła się natychmiastowym zamknięciem CZ.

Pojechałem na reklamację i okazało się, że padł przekaźnik dołożony włśnie ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard.

Niestety alarmu nie ma na 100%, Pilot nie działa od kad kupiłem auto, wyciagłem nawet baterie bo myslałem ze moze on cos zle działa i sam zamyka, ale nic to nie dało dalej to samo!!!

jurgenik otwieram tylko kluczykiem bo pilot nie działa!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Skoro masz pilota to musisz mieć sterownik, a jak jest sterownik to raczej też jest przekaźnik. I nie ważne czy pilot działa czy nie. Napisałem Ci, że u mnie tak było i przy pilocie, i przy otwieraniu z kluczyka więc nie pisz wykrzykników tylko kojarz fakty. Gdybym nie używał pilota, bo np. przejachałby go walec, to sytuacja byłaby identyczna. Ja w dalszym ciągu stawiam na przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze była kiedys centralka alarmu a teraz jej niema i nic zmakami niesteruje :] moze kable sie wlasnie zwieraja;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard.

jurgenik nie chciałem Cie urazic moimi wykrzyknikami. Powiedz mi gdzie jest ten przekaznik? Czy dam rade miernikiem sprawdzic czy on na 100% szwankuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Spoko, nic się nie dzieje.

Tak jak pisałem ja mam dokładany sterownik i facet mi to założył koło głównej centralki CZ czyli na dole po lewej stronie koło nóg kierowcy za tym zdejmowanym plastikiem. Przekaźnik tam też wmontował na wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard.

Zagladałem tam i jest tam tylko ta czarna skrzyneczka - ten sterownik, nic w wiazke nie jest wmatowane. Mało ze mi zamek szwankuje to jeszcze mi ABS sie dołaczył do koncertu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...