Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki postojowe i oświetlające tablicę


Gość khavior

Rekomendowane odpowiedzi

Gość khavior

witam

jestem nowy a moja Primerke mam dopiero od 4 tygodni (2001, 1.8 benzyna, hatchback, wersja special). Kilka dni temu zauwazylem, ze przepalily mi sie zaroweczki od prawego postoju i jedna z zarowek oswietlajacych tablice rejestracyjna z tylu. Poprzednio jezdzilem staruszkiem z 92r. Toyotka Carina II (zloty samochod) i tam wymiana w5w przy reflektorze to byl pikus, ale tutaj napotkalem problemy. Nie mam pojecia gdzie sie taka zarowke wyciaga!! jedyne co udalo mi sie wyciagnac to wtyczka bodajze od tej zarowki - czy ktos moglby mi pomoc (bo niestety nie mam instrukcji od samochodu, a w necie nie moglem znalezc :/). No i czy ktos wie jak wyciagnac te zarowke z tylu (nie chce niczego zepsuc, a oprawka jest w zderzaku)? please help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o postojówki to masz W5W na 100% i żeby ją wyjąc to musisz zdjąc taką plastikową przysłone która przykrywa całość od tyłu lampy, za nią masz dojście do zarówek i jak dojdziesz które to są postojówki to z tego co pamietam trzeba poprostu ją wyszarpać ( wyjąć ciągnąc bo jest na wcisk ) nie ma tak jak np w niemieckich autach ze trzeba jąobrócic i znaleźć w którym miejscu cyngiel ma wyjście,a jeżeli chodzi o tyl to nigdy nie wyciągałem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość khavior

dzieki wielkie za pomoc :) no wiec wlasnie - w toyotce wystarczylo, ze przekrecilem oprawke i wychodzila cala razem z zarowka.

 

[ Dodano: Czw 01 Mar, 2007 20:30 ]

hmm... szczerze powiedziawszy to nie bedzie takie proste. zajrzalem pod maske i wymiana jednej glupiej zaroweczki bedzie wymagac troche pracy. najpierw chyba trzeba wyciagnac wszystkie wtyczki, a potem poszperac gdzie sa jakies zaczepy... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khavior ja nie mówiłem że będzie łatwo :P ....ale musisz uważac kolego żebys czegos nie popsuł...ja juz wiele razy pisałem o moich zdolnościach manualnych na forum i tobie tez powiem,ja nawet z postojówką do mechanika pojechałem bo jak zobaczyłem jak to wygląda to dałem sobie spokoj a mechanior mi pokazał i wtłumaczyl,dlatego teraz sie z tobą tym dziele,ale ja sam za pierwszym razem tez nie zrobiłem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tyłu , musisz tą oprawkę całą wyciągnąć, podważyć cieniutkim wkrętaczkiem płaskim podkładając pod niego kawałek szmatki, coby nie porysować lakieru na zderzaku. tam są takie zatrzaski, Zaróweczki chyba takie jak w postojówkach. zmienić na sprawne, przed włożeniem spowrotem do zderzaka sprawdzić czy świeci i wepchnąć na swoje miejsce.na początku poruszaj przy włączonych postojowych starą żaróweczką bo może tylko styki zaśniedziały :D powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym właścicielem Nissana Primery 2001r 2,0tdi,nie mam żadnej instrukcji obsługi i niewiem jakie żarówki są potrzebne na wymianę,wyświetlacz od komputera jest podświetlony w połowie,nie wskazuje temperatury zewnętrznej-czy muszę jechać do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość khavior

heh - wszystko udalo mi sie zrobic :) wielkie dzieki zachu za pomoc - bylo dokladnie tak jak mowiles :D a co do przodu to tam jest tak, ze zarowka jest wepchnieta w taka biala plastikowa oprawke. zeby te oprawke wyciagnac trzeba ja przekrecic o 90st. i wtedy sama wyjdzie :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

w którą stronę trzeba przekręcić stojąc przed maska samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...