Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara w A/T czy manualu


Gość Artur Chmielińs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artur Chmielińs

Witam,

jestem laikiem w temacie samochodów 4x4, jeżdżę Vectrą kombi C, dosyć mocną ją eksploatuję pod względem ładunkowym (zarobkowo), a w sezonie pod względem terenowym, jeżdżę w miejsca gdzie nie powinienem się pchać osobowym samochodem, jestem zapalonym windsurferem oraz wędkarzem. Dlatego chciałbym kupić Navare.

Pytam jakie są różnice pomiędzy skrzynią manualną a automatyczną, miałem przyjemność jeździć automatem, tylko takie mają w salonie, pod asfalcie nie w terenie, szczerze mówiąc nie odczółem 403 Nm momentu obrotowego, może w manualu są inne doznania, w terenie inaczej moment się wykorzystuję, może skrzynia w A/T w terenie jest ok. a może to tylko wygoda. Proszę o opinie dla laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Wiesz mam manual i jednak chyba jełśi miałbym mozliwość zamieniłbymna automat. Mówisz, że nie odczułeś 403Nm? No cóż odczujasz po załadowaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni piątek odebrałem Navare z automatem. I nie żałuję.

A moment oborotowy przydał się jak wyciągałem przyczepe najazdową z autem z błotnistego ogrodu u znajomego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam automat i powiem, ze jestem bardzo zadowolony. Miałem okazje jeździć navarką z manualem (zastępczak) przez tydzień i raczej nie zamieniłbym swojego A/T na M/T. może spowodowane jest to, ze jestem strasznym leniem ( od 8 lat tylko A/T), ale moim zdaniem skrzynia manualna ma strasznie krotka skrzynie ( dwa pierwsze biegi) i w jeździe codziennej, czyli głównie w mieście trzeba się strasznie namachać. Co do jazdy w terenie raczej nie zauważyłem różnicy miedzy moim a zastepczakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer dał mi do testów manuala i zgadzam się, że 2 pierwsze biegi są strasznie krótkie. I to mnie zachęciło do automatu.

Ale automat ma jeden minus. Człowiek się strasznie rozleniwia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13
Ale automat ma jeden minus. Człowiek się strasznie rozleniwia.
to naprawde nie jest minus, czlowiek sie tak nie meczy , wiec wychodzi na 0 :P

Też jeżdżę z automatem w explo - na miasto nie do zastąpienia, za to na trasie wkurza przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki ten automat w Navarze , bo tego nie znam.

 

Na manualu zrobisz redukcję ( w Navarze rzadko potrzeba do duży moment) i wyprzedzasz, możesz nawet przeciągnąć obroty i samochód idzie.

Nie wiem czy w automacie w Navarze są tryby sport i inne. Bez tego jazda jest wkurzająca bo za duża może być bezwładność skrzyni.

 

Automat może być połaczony z Downhill Assist - dla leniwych , właczasz przycisk zjeżdżając z góry i obsługujesz tylko kierownicę . System sam śledzi prędkość samochodu, przyhamowuje koła,a ABS czuwa nad tym żeby koła nie blokowały się.

 

Zjeżdżałem nowym ML z góry z tym systemem- można pić kawkę podczas zjazdu :diabel2: ale mnie się to niepodoba :kosci:

 

a jeśli chodzi o krótką jedynkę w Navarze to można ruszać z dwójki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur Chmielińs

Jak w manualu zachowuje się 6 bieg, czy jest elastyczny, czy jest zbędny, oraz przy jakiej prędkości na trasie Navara pali 9-10 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy predkoscie koło 200km/h navara moja bierze z 10-11 litrów

buchachacha

jechales powyzej 150 - 160? przy 180-190 przekraczasz 20l /100 i to luzem

 

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 17:10 ]

Jak w manualu zachowuje się 6 bieg, czy jest elastyczny, czy jest zbędny, oraz przy jakiej prędkości na trasie Navara pali 9-10 litrów?

6 elegancka sprawa, dosc elastyczna przy dlugiej trasie bez zawalidrogow w zasadzie zapominasz o biegach

ekonomiczna predkosc to 110-130 dalej siorbie coraz wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Berez,

Hello, jestem nowy (przed odbiorem), pierwsze pytanie dotyczy xenonow... Jak sie domyslasz, nasi dealerzy nie oferuja w Navarze takowych...a ty masz :)

 

AT czy manual...to pytanie powaznie mnie rozwala. serwis mi nie pomoze.

w Warszawie nigdzie nie ma AT w demowce, wiec jak porownac.

Mowia,ze automat przeciaga obroty do 4000 zanim przejdzie na wyzszy,ze wyje przez to itp.

,ze mocy nie czuc,ze mulowaty.....

Jezdzilem,sila rzeczy manualem... Moc wyczuwalna, ale te pierwsze biegi i podskakiwanie przy dosprzeglaniu, rozumiesz.....

 

Musze podpisac umowe,sa dwa modele i mam problem.....

czarny z AT i pakietem Prestige, albo szary z manualem Prestige + IT.... Cena ta sama.

 

Męka straszna..

Pozdrawiam. Daniel Koziński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowia,ze automat przeciaga obroty do 4000 zanim przejdzie na wyzszy,ze wyje przez to itp.

ee jak chcesz bujnac bryke to tez do 4k krecisz, co innego jak ja powoli rozkuliwujesz

czarny z AT i pakietem Prestige
ja bym takiego lykal
MANUAL

AUTOMAT :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Rzeczywiście Xenonów nie ma w ofercie nissana.

 

Ja mam bi-xenon wyprodukowany w twoim mieście za 2100 PLN XENONY

 

Jeśli chodzi o skrzynie to nie jest prawda ze zmienia przy 4000. Skrzynia zmienia biegi wtedy, kiedy chce tego kierowca, (jeśli jeździłeś kiedyś AT to wiesz, o czym mowie).

Ja osobiście polecam AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym już nigdy do manuala nie wrócił, choć w brakuje mi trochę w Navarze mocy- trochę mi tęskno za moim poprzednim Grand Cherokee 4,7 ....

 

Danko - jeśli chcesz się przejechać automatem w pełnej opcji, to służę pomocą.

 

 

Mayo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...we wczorajszej aferze nie przywitalem sie jak wypadaloby..

Witam i dziekuje za wyrozumiale przyjecie.

 

Kontynuujac, przewaga po stronie AT..

Do tej pory jezdzilem AT w lekkich autach. Uwielbiam to choc moment "redukcji" (saab) nie nalezy do najprzyjemniejszych. Kiedy Ty juz mentalnie wyprzedzasz, skrzynia lekliwie "lapie Cie za kołnierz" . Wkurzajace. (moze za wyjatkiem Cadillaca Escalade, ale to 6cio litrowa benzyna...jak Marines, wykonujaca zadanie bez mrugniecia okiem.)

 

Licze na dobra wole Mayo i moze uda mi sie przyklepac temat.

 

Berez --> bede prosil o kontakt w sprawie "doswietlenia drogi".

Białe swiatlo dobra rzecz, moze maja "oddział" w wawie :)

 

 

Pozdro.

Danko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w manualu zachowuje się 6 bieg, czy jest elastyczny, czy jest zbędny, oraz przy jakiej prędkości na trasie Navara pali 9-10 litrów?

 

6 możesz już wrzucić przy 90 km/h - masz lekko poniżej 2000 rpm.

Ze względu na duży moment możesz juz potem tylko mna tym biegu ciągnąć. Na pewno jak będziesz chciał wyprzedzać na 6 od 90 km/h to trochę może go przymulać do 100 km/h , ale idzie.

 

10l pali do predkości około 130-140 km/h, powyżej 140 km/h zaczyna robić się wir w baku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berez,

 

...a co na to Nissan i gwarancja ? Cena kuszaca....

Slyszalem,ze planuja w opcji montowanie xenonow w serwisie. Sprawdzaja jeszcze czy tworzywo reflektora wytrzyma temperature...

No ale beda okolo tysia drozsze...

 

Dzieki za odzew i Mayo za podstawienie "automata".

Danko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danko, moje ASO sie nie czepia ba nawet wzieli odemnie namiary i wiem ze komus juz to robili za bagatela 3500 :P

 

co do temperatur to ni maja pojecia o czym mowia. Xenon sie tak nie nagrzewa jak H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...