Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara w A/T czy manualu


Gość Artur Chmielińs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę kilka słów co do skrzyni.

Jak wiecie mam AT w Pathfinderze i nie jestem pewien czy to taka samo skrzynia. Mówicie, że kręci wysoko - tak, ale tylko wtedy jak solidnie przywalisz gazem. Jak ruszasz w normalnej jeździe to w zasadzie obroty od startu do 130 km/h mogą nie przekroczyć 2,500. A jeszcze ciekawostką jest to, że istnieje jakby złudzenie posiadania 8 biegów, bo tyle daje się policzyć przy zmianach. Moje zdziwienie pewnie podparte jest nieznajomością (narazie) budowy tej skrzyni. W każdym razie na początku wydawało mi się, że ma strasznego muła bo obroty stały jak wmurowane i wydaje się, żę nie przyspiesza, tylko tak dziwnie malały samochody w lusterkach ;P. Chwila przyzwyczajenia i już! Co do Automatu w badylach, to jestem bardzo (narazie) zadowolony. Nie ma zastanawiania się na którym biegu zapodać, ani obawy, że spalisz sprzęgło. Bez kozery powiem super, choć pewnie zaraz zatwrdziali znawcy off roadowej sztuki zj***ą mnie jak burą sukę! Sam sobie ustala jaki bieg mu pasuje i robi to dobrze! Moja kobitka wsiada i zadaje sobie bez problemu po wszystkim gdzie sobie wymyśli, a statystycznej kobiecie powinien zgasnąć i zazgrzytać przynajmniej 20 razy ;).

 

Co do spalania, to przyzwyczajaj się do dużych liczb. W mieście mój 15 a w trasie 13. Na weekendzie majowym (polecam czarnogórę na offroadzik) średnio 13,2 na 4000 km. Zauważyłem jednak wzrost po zmianie opon, wiec może wsze spalą mniej. NIe wyobrażam sobie żeby to auto mogło palić 10 l. :zly2:

 

Odpowiem też na temat brodzenia.

Zapytałem i sam organoleptycznie zbadałem sprawę odpowietrzników, które to miały być potencjalnym wrogiem brodzenia w tym aucie i...

Odpowietrzniki są puszczone rurkami pod nadkole i są wysoko. Dodatkowo są osłonięte zmyślnymi "syfonami", które przynajmniej w teorii powinny powstrzymać wodę przed wlaniem się do środka. Rządzi tym fizyka, a nie ASO, więc w to wierze :) Podtrzymuję więc teorię, że najbardziej newralgicznym punktem i najniższym zarazem jest alternator. Gdzie jest - każdy wie (w bagażniku). Zjawisko fali może dodatkowo pogłębić nasze taplanko, aż do zassania wody :P. Nie biorę pod uwagę faktu, że ktoś stanie w wodzie tak, że paski klinowe naniosą tyle wody do góry silnika, że coś tam zamoknie, bo chyba nikt nie chce stać w wodzie i czekać, aż uszczelki pomimo, że podwójne zaczną wpuszczać wodę do środka i zalewać folię na dywanikach :P.

 

pozdrawiam

Maxiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale alternator jest umieszczony wysoko. Jest na wysokości nadkola .

 

A , że już odpowietrzniki wstawili wysoko to duży plus dla nissana. :one:

 

Wlew paliwa jest też wysoko, więc nie powinoo byc zle/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Automatu w badylach... . Nie ma zastanawiania się na którym biegu zapodać, ani obawy, że spalisz sprzęgło. Bez kozery powiem super, choć pewnie zaraz zatwrdziali znawcy off roadowej sztuki zj***ą mnie jak burą sukę! Sam sobie ustala jaki bieg mu pasuje i robi to dobrze!

I o to chodzi, żeby to wykorzystywać. Wszczgólności przy długich zajazdach i podjazdach, gdzie może byc ograniczona widoczność i cykl wzniesień szczególnie na sypkim lub śliskim terenie. Podczas zjazdu kiedy zmienisz bieg mozna stracić przyczepność i kontrolę nad autem, z drugiej strony przy podjeżdzie zatrzymanie się w połowie podjazdu powoduje że dalej nie pojedziesz. To samo dotyczy brodzenia w rzece szczególnie kiedy dno jest kamieniste A/T jest łątwiejsz.

Minus w A/T to jak skrzynia zaciądnie wodę, wiadomo.

Pamiętaj offroaderze młody, wjeżdzaj powoli do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o maksymalną głebokość wody przez ktorą może przejechać Pathfinder to przypominam film instruktażowy:

 

:D:D:D

 

Navara tylko może wyjeżdżać z wody :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko

 

 

skokojnie,spokojnie...ja sie bardzo delikatnie z tym drązkiem obchodze ;) ...ze skrzynią biegów znaczy się :P... lubie miec kontrole nad stylem jazdy :D ...a automat rozleniwia...niebezpiecznie rozleniwia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym rozleniwianiu.

 

Ostatnio tłukę takie trasy po 14 godz. i mam do wyboru ostatni odcinek autostradą lub drogą standartową. Jest to ok. 4.00 rano

 

No i którą drogą jeżdżę ?

 

Standartową , przez wioski gdzie trzeba być skupionym.

 

Na autostradzie rozleniwienie i relaks, prawie ....sen. A to tylko 70 km ;)

 

Jak by był jeszcze automat to spanie pewne na poboczu lub w rowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

No tak... :D Ale takie machanie drązkiem jedną ręką rozbudowuje mięśnie tejże kończyny... I tak po pewnym czasie wskazane by było pojeździć np. autem ze stron Andyego, żeby zachować równomierny rozwój masy mięśniowej bicepsu przeciwległej kończyny górnej :D:D:D

 

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2007 08:44 ]

Yyyy... Dżemik :zdziw: to my mamy jakieś autostrady? :zdziw: Szto ty mówisz? Dzie? :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 nie widział ????

 

Nawet trzy pasy w jedną stronę w porywach , wszystkie ministry się na otwarcie zleciały. Nie mogły sie nadziwić :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Hehehe... No właśnie ta kanapa... :D to raczej hmmm... zniechęca :P do auta... Bo trochę dziko siedzieć na kanapie z przodu w takim aucie i czuć się jak na herbatce u cioci :D :D no fotel to fotel i to chyba raczej jego miejsce jest z przodu w takich samochodach, a nie sofy z meblowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta kanapa.

ehh mialem taka w hiluxie...ale to w nizszej wersji bylo z welurem..wyzsze mialy juz tylko pojedyncze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie kanapa nadaje się do wielu ciekawych rzeczy Ale moim zdaniem, prowadzenie z niej auta nie jest jej powołaniem...

 

 

no to sie jeszcze sporo musisz nauczyć... :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie kanapa nadaje się do wielu ciekawych rzeczy Ale moim zdaniem, prowadzenie z niej auta nie jest jej powołaniem...

 

 

no to sie jeszcze sporo musisz nauczyć... :P;)

 

Greg :zly: gdybyś był LPR to bym zrozumiał twoje intencje: Ciocia, herbatka? Myślałem że wasz program jest badziej postępowy :D

 

Bravo Ika, nieraz trzeba nazwać sprawy po imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

MBL :diabel2: My w PO szanujemy poglądy innych :) a do cioci na herbatkę od czasu do czasu wręcz wypada wpaść :D:D:D

no to sie jeszcze sporo musisz nauczyć... :P;)
hmmm... W takim wypadku zamieszczę ogloszenie: "Poszukuję dobrej nauczycielki - pojętny uczeń". :mikolaj: I bedę niecierpliwie oczekiwał na zgłoszenia :mikolaj:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku zamieszczę ogloszenie: "Poszukuję dobrej nauczycielki - pojętny uczeń". :mikolaj: I bedę niecierpliwie oczekiwał na zgłoszenia :mikolaj:

 

Wiedziałem Greguś, że z tą kapą to podpucha. A do cioci na ciasko z kremem? ;):D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Uuuu... :D:D:D wydało się :P ... No a co do pojętności... Hmmm... To przynajmniej obiecuję, że będę sie starał :) żeby na cenzurce był czerwony pasek :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...