Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak się pownna zachowywac automatyczna skrzynia biegów?


Gość Adyjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie mi proszę ponieważ chcę żeby auto mi długo chodziło. Chodzi o automatyczną skrzynie biegów (rok produkcji auta 2001). Działa mi wszystko ładnie i płynnie podczas jazdy. NA ciepłym silniku przy przełączaniu biegów czuc tylko delikatnie że coś się zmienia. Natomiast gdy silnik jest zimny przełączanie szczególnie z R do D powoduje cos co jest bardziej wyczuwalne niz przy ciepłym silniku, takie delikatne szarpnięcie z takim cichym dzwiękiem podobnym do odpuszczania hamulca. Jak się powinna zachowywac Maxima? Czy to jest normalne?

Oczywiście czytałem na automaty.pl ale pytanie jes skierowane do Was uzytkowników Maxim od 2001 roku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ten dzwiek szczegolnie przy zimnym silniku nie jest tak bardzo znow cichy. To jest takie szarpniecie ale z takim lekkim chrobotnieciem, bym powiedzial.

 

No i ponawiam pytanie, czy trzeba sie przygladac elektrozaworom w naszych Maximach? Podobno producent zaleca wymiane tych elektrozaworow skrzyni co 100tys km i jest to normalna czynnosc serwisowa bez rozbierania skrzyni biegow.

 

Ciesze sie bo trafilem naprawde na super auto. 67 tysiecy przejechane i rok 2001 to naprawde fajnie. Szkoda ze nie ma skory ale nie mozna miec wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to chrubotniecie tez jest normalne.

zaparkuj na pochylym gruncie to zobaczysz ze biegu nie bedziesz mogl zmienic z P na R badz D. to tez jest normalne.

o wymainie elektrozaworow w zyciu nie slyszalem. jedynie kiedy chlopaki je wymianiaja to jak maja zamiar ladowac w silnik 10PSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, W pełni podzielam opinie klubowiczów nt. automatu. Jednak zgłaszam stanowczy sprzeciw , co do dżwięku . Moja skrzynia jest bezgłośna , gdyby jej pracy towarzyszył hałas , to też bym się zaniepokoił (3,0 QX99r.). Elektrozaworom nie przyglądam się - bo nawet nie wiedziałem , że to mam... A co do skóry : po doświadczeniach z różnymi autami ze skórą osobiście wolę materiał . Choć skóra wygląda świetnie , to jednak w ciasnych zakrętach tapicerka materiałowa lepiej trzyma ciało kierowcy . Uwaga ta ma jednak sens wyłącznie w odniesieniu do właścicieli Maxim z b. ciężką prawą nogą :diabel2: Pozdrowienia dla wszystkich Maksymalnych przyjaciół :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie charakterystczne chrobotniecie, skrzypniecie nie wiem jak to nazwac ale tylko na zimnym silniku. Kiedys przy okazji jak bede gdzies przejezdzac np przez Nadarzyn to zapytam o to, poza tym ja jestem muzykiem i wszystko slysze 2 razy bardziej;) ale dobrze, auta trzeba sluchac, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest ciężką zmienić bieg jak stoję na pochyłym albo za bardzo podjadę pod krawężnik więc chyba jest to normalne :)

 

jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o świcie na zimnej skrzyni sprawdziłem : rzeczywiście , przy przesuwaniu gały słychać cichutkie pstyknięcia . Adyjanie , jeśli nie masz jakiegoś dużego hałasu a tylko pstyknięcia - to z pewnością jest o.k. :) Mój brat z Katowic jest muzykiem jazzowym i też słyszy wszystko dwa razy bardziej ... :D Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...