Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N15 dzisiaj nie chciała odpalić


obiad2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem już co się dzieje. Otóż miałem i pisałem problemy z przepuszczaniem i tak jak przeczytałem na grupach kupiłem preparat i psiuknąłem nim nieźle w przepustnice. Poleciało coś z rury i przez pewien czas było w porządku. Acha wspomnę co powymieniałem, filtr paliwa, powietrza (jakiś rok temu), świece, co tam jeszcze filtr oleju i kolektor wydechowy, bo miałem nadpęknięty, kupiłem też nowy akumulator, bo stary jak nie zapaliłem za pierwszym razem, to mi już nie odpalał. No to tyle moich wymian.

 

Dzisiaj wsiadam i chcę odpalić i mi zakręcił, zadławił się i nie zapalił. Jako, że musiałem go odpalić, bo ludzie na mnie czekali odpalałem i opdalałem, już myślałem, że go zatrę, ale w końcu mi się udało go odpalić. Ale te odpalenie to nie była brzytwa i za***iste warknięcie tylko takie zadławione, zamulone, ajkby miał zaraz zgasnąć, więc oczywiście mu gazu dałem, no i jakoś powoli pojechałem. Ale jechałem i dawałem mu gazu a on jakby w miejscu stał. Jakiś kilometr się powlekłem, no i jak mu puszczałem gaz i do dech to jakoś w końcu zatrybił i widać było, że odzyskuje swoje moce. Niemniej jednak za 5-8 km gdy musiałem stanąć na światłach i znowu ruszyć, to mi znowu zgasł i kilka razy musiałem pokręcić kluczykiem, ale po 3-4 razach mi odpalił, no i żółwił się. Jako, że miałem jeszcze do przejechania 50 km, to się dobrze rozgrzał i już teraz jak sprawdzałem po 4 godzinach to zapala bez problemu i ma niezłego buta, no ale coś jest nie tak z samego rana, ma problemy.

CZY WIECIE CO MOŻE SIĘ Z MOJĄ MAŁĄ ALMERKĄ DZIAĆ - proszę pomóżcie radą.

Ps. Byłem u elektryka i to nie kable wysokiego napięcia, coś mi tam wyczyścili, ale stwierdzili, że to nie to.

 

Z góry dziękuję

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

Z tego co czytam to ja mialem podobne objawy i moim skromnym zdaniem to swiece:)

jak odpalasz to wdus pedal gazu do dechy powinien wtedy normanle zatrybic- ja tak odpalalem pare razy potem swiwece nowe i wszystko oki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to ja mialem podobne objawy i moim skromnym zdaniem to swiece:)

jak odpalasz to wdus pedal gazu do dechy powinien wtedy normanle zatrybic- ja tak odpalalem pare razy potem swiwece nowe i wszystko oki...

 

Niestety tak jak pisałem świece wymianiałem jakieś 6 miesięcy temu, więc chyba są nadal dobre, no chyba, że mechanik wstawił mi jakiś shit. Nie pamiętam firmy ale chyba Champion. Czyżby producent mógł być niedobry, niepasujący?

Jutro sprawdzę, czy mam iskrę podczas zapalania, bo tak mi radzili elektrycy.

Gaz również wciskałęm i włąśnie po takim zabiegu, po 5-6 razie mi w końcu odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26

proponuje profilaktycznie wlac do zbiornika z paliwem preparat czyszczacy wtryskiwacze Koszt 15 zl nie zaszkodzi a moze pomoze :) Wtryskiwacze moga byc zabrudzone i przez to przy odpalaniu auto nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa lub dawka ta nie jest prawidlowo rozprowadzana po cylindrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje profilaktycznie wlac do zbiornika z paliwem preparat czyszczacy wtryskiwacze Koszt 15 zl nie zaszkodzi a moze pomoze :) Wtryskiwacze moga byc zabrudzone i przez to przy odpalaniu auto nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa lub dawka ta nie jest prawidlowo rozprowadzana po cylindrze

Ok chyba tak zrobię. Aha zapomniałem powiedzieć, że ktoś mi doradził, że jak mi przepuszcza to może woda zostaje w baku i żeby wlać do niego trochę denaturatu i tak też uczyniłem. Nie było żadnej poprawy, ale chyba ten dynks nie zaszkodził?

 

Ps. Już dobrze się odpala, nie ma żadnych kłopotów. Cholera wie, co to mogło być, no ale jest sygnał, że coś się dzieje...

 

[ Dodano: Pon 05 Mar, 2007 07:59 ]

filtr paliwa, powietrza (jakiś rok temu)

To już najwyższy czas na następną wymianę :)

 

A Ty co jaki czas wymienisz filtr powietrza i paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...