Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co wlać?


Gość MACK

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem właśnie Primerkę P11 1600 benzyna 1996 r. Chciałbym wymienić olej ale nie wiem na jaki się zdecydować ( nie wiem jaki był wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaroo coś mi się wydaje że po przeczytaniu tego wątku kolega MACK bedzie miał tylko większy mętlik w głowie.

 

Jeżeli wiesz co było lane wcześniej to lej to samo.

 

Mam ten sam silnik i przy zakupie auto miało na liczniku 125 kkm, nie wiedząc co było wcześniej zalałem mobilem 5w-50 i i do tej pory (161kkm) od wymiany do wymiany jest wszystko w najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaroo,

Tiaa ale on nie wie co było lane wcześnie
to sie leje oleje pośrednie.. półsyntetyczne.. poprzedza sie sie to myciem silnika specjalnymi płukankami dodawanymi do oleju przed sama zmiana oleju!! jak sie silnik rozszczelni w co wątpię, to na jakims głupim simeringu. jeśłi zas wypłukuje sie nagar gdzies z zakamarków silnika i zaczyna podbierać olej to wlewa sie olej mineralny i po robocie. zmiana jakiegoś uszczelniacza to raczej nie pieniądz, a przynajmniej wiem na czym stoję.

polecam jednak zakup oljów z formułą :duże przebiegi" np. po 100.00o km.. ratuja uszczelniacze wszelakie i maja duża lepkość co oszczędza silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...