Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] klopoty z alarmem


Gość marcint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcint

witam

 

mam primere p11 sri '97

nie moge otworzyc centralnego zamka pilotem. diody w samochodzie migaja, a alarm po otwarciu auta kluczykiem sie wlacza. baterie w pilotach sa nowe i sprawne.

 

czy ktos moze zasugerowac jakas przyczyne???

 

[ Dodano: Pią 02 Mar, 2007 19:19 ]

acha, alarm jest montowany fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, sterowanie alarmem osobnym pilotem, czy w kluczyku sterownik radiowy? Jeżeli osobny pilot to postaraj się zamieścić jego foto. Jeżeli w kluczyku to prawdopodobnie rozkodowane piloty, na forum jest info jak je zakodować z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się dostać do centralki alarmu - najprawdopodobniej pod kierownicą - trzeba tylko plastiki pościągać.

Miałem dokłądnie taki sam przypadek, pomogłoby zrestartowanie alarmu.

Poszukaj czy masz gdzieś wyłącznik serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość master1

miałem to samo. tzn nadal mam. Musisz poszukać wyłącznika montażowego. Umnie był z lewej strony pod taką przykręcaną plastykową wytłoczką. Na razie zamykam drzwi z pilota. Aha zadzowniłęm do Clifforda i powiedzieli mi , ze to prawdopodobnie kosc pamięci- wydatek rzędu kilkudziesieci złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcint

master1, master1,

 

dzieki za odpowiedzi

 

dostalem sie pod kierownice i znalazlem tam skrzynke opisana "siemens", wiec to chyba od alarmu, ale nie moge znalezc tego wylacznika :029:

 

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 19:16 ]

miałem to samo. tzn nadal mam. Musisz poszukać wyłącznika montażowego. Umnie był z lewej strony pod taką przykręcaną plastykową wytłoczką. Na razie zamykam drzwi z pilota. Aha zadzowniłęm do Clifforda i powiedzieli mi , ze to prawdopodobnie kosc pamięci- wydatek rzędu kilkudziesieci złotych

 

rozumiem, ze chodzi o lewa strone pod kierownica? sprobuje zagladnac tam jeszcze raz. moze tym razem sie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rrrobert
dostalem sie pod kierownice i znalazlem tam skrzynke opisana "siemens", wiec to chyba od alarmu, ale nie moge znalezc tego wylacznika
No właśnie gdzie szukać tego pstryczka może ktoś ma fotki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pstryczek może być wszędzie, jeśli wszystkie auta by miały w tym samym miejscu to złodzieje mieli by ułatwione zadanie. To w końcu awaryjne rozbrojenie alarmu!!!

Choć niestety często instalatorzy montują je w tym samym miejscu i złodzieje wiedzą np. po reklamie, że alarm montowany w firmie X to wyłącznik awaryjny jest zawsze tutaj. Potem się człowiek dziwi że za alarm dał kupę szmalu a auto odjechało w kilka sekund.

W życiu założyłem może 2 może 3 tysiące alarmów i starałem się nie powtarzać zarówno w sposobie i miejscu montażu centralki jak i wyłącznika awaryjnego alarmu. Montowałem jednak raczej systemy skuteczne i niezawodne nie posiadające wyłączników awaryjnych, gdyż wyłączniki awaryjne w moim mniemaniu znacznie obniżają skuteczność systemu.

 

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2007 20:01 ]

zadzowniłem do Clifforda i powiedzieli mi , ze to prawdopodobnie kosc pamięci- wydatek rzędu kilkudziesieci złotych

A czy przypadkiem Clifford nie dawał wieczystej gwarancji? Bo chyba powinien.

 

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2007 20:03 ]

master1, master1,

 

dzieki za odpowiedzi

 

dostalem sie pod kierownice i znalazlem tam skrzynke opisana "siemens", wiec to chyba od alarmu, ale nie moge znalezc tego wylacznika :029:

To chyba nie to, bo Siemens nie robił alarmów (bynajmniej ja nie widziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJCIECH_BIERĆ

J też mam ten sam problem i nie wiem jak sobie poradzić.Dotarłem nawet do centralki i sprawdziłem wszystkie łącza i styki jest oki więc mam pytanko jak może wyglądać ten włącznik i gdzie może być jeżeli mam centralkę pod popielniczką? Pozdrawiam wszystkich.NOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze chłopaki, u mnie ten wyłącznik był jak się siedzi na miejscu kierowcy po lewej stronie przy stopie jest taka wytłoczka przykręcana plastikową nakrętką, odkęciłem ja i był tam wyłącznik, przełączyłem go i samochód mi pali. Narazie zamykam zamki z klucza ale muszę w końcu podjechać do Clifforda. Zapytam o tę wieczystą gwarancję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak może wyglądać ten włącznik i gdzie może być jeżeli mam centralkę pod popielniczką?

Kolego, proponuję czytać zanim zadasz pytanie, tylko jeden post wyżej jest odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość guZik79

marcint aby pilot dzialal sprubuj go zakodowac (moze masz rozkodowany) jak to zrobic znajdziesz tu http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...highlight=alarm

Ja maialem/mam podobny problem.Przez ponad rok niemoglem uzywac pilota,ale teraz mi dziala!!. Niewiem tylko jak zamknac nieuzbrajajac alarmu, ale narazie jak dziala pilot jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...