Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Blokująca się skrzynia na wstecznym


Guest vidi

Recommended Posts

Witajcie!W moim słoneczku zauważyłem dzisiaj problemik-blokuje mi się lewarek skrzyni biegów na wsteczym. :( Muszę włożyć trochę siły aby go wybić i włożyć jedynaka.Podczas jazdy wsio O.K acha "gra" mi jeszcze łożysko sprzęgła nie wiem czy ma to jakiś związek.Możecie pomóc?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest Świecianin

zgdzam sie piatka i wsteczny przy nysskach skosnookim nie zabardzo sie udaly co prawda u mnie piatka nie wyskakuje ale wsteczny czasami ciezko wchodzi rada ja wymienilem olej na mobil polsyntetyk zauwazylem poprawe jest lepiej

 

[ Dodano: Wto 23 Paź, 2007 11:10 ]

zgdzam sie piatka i wsteczny przy nysskach skosnookim nie zabardzo sie udaly co prawda u mnie piatka nie wyskakuje ale wsteczny czasami ciezko wchodzi rada ja wymienilem olej na mobil polsyntetyk zauwazylem poprawe jest lepiej :):):)

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Sprawdź sprzęgło, przy zatartym łożysku, skrzywionej oporowym, skrzywionej sprężynie prawie zawsze są problemy ze wstecznym. Wymiana oleju też powinna pomóc, oleje po jakimś czasie tracą swoje właściwości, według książki elej do skrzynki ma oznaczenie API GL-5 SAE 80W-90 i może to być nawet HIPOL. Potrzeba go przy wymianie prawie trzy litry (2,7-2,8L). Jeśli to niepomoże to może być problem z mechanizmem wybierania biegów w skrzyni, ale żeby to sprawdzić to trzeba już rozkręcać skrzynkę.

Pozdrawiam Czarq

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...