Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrusznik czy stacyjka?


Gość jaga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i w koncu padl rozrusznik pod koniec swojego zywota ledwo co krecil trzeszfzal ale jeszcze palil ...ale dzisiaj rano wstalem chcialem jechac w miasto i lipa juz nic muy nie pomoglo ...jak wroce z urlopu to wyjme i dam znac co u mnie padlo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wieczorem wsiadam do auta, przekręcam kluczyk - rozrusznik kręci, ale nie zapalają się czerwone kontrolki i samochód nie chce odpalić. Bezpieczniki w aucie wg mnie są w porządku. co może być przyczyną, że nie mogę odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłącze sie do tematu. Mam podobny problem, czyli przekręcam kluczyk. kontrolki przygasają a rozrusznik cisza. Dodam tylko, że mam drugi rozrusznik sprawny podmienilem i dalej to samo. Poprzedni wlaściciel zrobil obejscie i zapala samochod bezpośrednio od klemy akumulatora. Potem wyczaił ze czasami depnięcie sprzegła podczas przekręcenia kluczyka pomaga. I faktycznie pomagało a teraz juz mam totalną lipe. Bo nic juz nie pomaga i autko odpalam kabelkiem pod maską co bywa jednak mocno uciązliwe, zwłaszcza na stacjach bęzynowych. Ma ktoś jakiś pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Jeśli kontrolki przygasają i nic się nie dzieje, to gdzieś jest zwarcie. Jeśli pali "na krótko" to szukaj przyczyn w np. stacyjce... Manual masz przyklejony powyżej w tym dziale a tam jest ładnie rozpisane co i do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i to nie byla wina rozrusznika, nie znam sie do konca na tym ale chodzilo o taka kostke ktora po otwarciu maski jest mniej wiecej na srodku przykrecona do blachy za silnikiem na gorze pod podszybiem. Ona jesli sie poluzuje i nie bedzie miala dobrej stycznosci z karoseria to nie bedzie miala wogole masy.

Odkrecilem ja i nawiercilem nowy otwor obok i dobrze sie trzyma, przylega i jest od tamtej pory ok.

Sprawdzcie to.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że KONTROLKI WOGULE NIE PRZYGASAJĄ po przekręceniu kluczyka. Pchanie "na pych"TEŻ NIC NIE DAJE! WOGÓLE SIE NIE ODZYWA! Próbowałem odpalac na kable i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze nie masz w ogole podpietego do stacyjki..

a moze immobilajzera zapomniales wlaczyc? ja tak sie ostatnio skumulowalem, napchalem sie tej ciezkiej krowy az sie spocilem a na koncu mi sie przypomnialo o tym maginczym kluczyku do immobilajzera

odpalil z klucza magicznie latwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Jeżeli twój problem przedstawia sie tak:) : Po przekręceniu kluczyka kontrolki NIE PRZYGASAJA, nie pomaga palenie na kable itd. to wjedz na kanał :) okręc mase od rozrusznika, przeczyść wszystko ładnie i jedź!! :) MIAŁEM TO SAMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wlasnie to napisalem wczesniej ze jesli Ci nawet nieprzygasaja kontorlki tzn ze gdzies tam sie cos poluzowalo przy tej kostce od zapłonu bodajże, musisz dobrze podlaczyc mase bo inaczej nigdy nieodpalisz!!!

MASA kolego MASA!!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Gość Anulencjasz

Witam , mam nadzieję że nikt nie będzie zły za odświeżenie tak starego postu, szukałam rozwiązania swojego problemu w archiwum ale niestety nie znalazłam dla siebie zadowalającej odpowiedzi. Ale do meritum , mam bardzo podobny problem z moim Sunny B13 , prawdopodobnie rozrusznik , niestety szukając w necie, w manualach serwisowych nie jestem wstanie znaleźć umiejscowienia rozrusznika aby wypróbować metody "na młotek" .Czy bez kanału dostęp do rozrusznika jest niemożliwy? Model Sunny 2.0 d kombi rok 1994

Z góry dziękuje za odpowiedź.:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

nie masz B13 tylko Y10

 

w benzynie rozrusznik jest od strony kabiny i dostep z góry jest słaby

 

w dieslu chyba miejsce to samo

Edytowane przez komorokoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...