Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Posiadacze klimy HELP !!!


marekmarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić klimatyzację do swojej Primery P10 1.6 i w związku z tym bardzo proszę posiadaczy klimatyzacji w swoich P10-kach o zdjęcia całego układu. Bardzo by mi to pomogło przy kupnie, bo nie wiem tak dokładnie z jakich wszystkich elementów się składa i ewentualnie czy by pasowała.

Z góry dziękuję :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz na jakiś lokalny spot;-)

Jutro sprawdze w książce, moze będzie rozrysowane i opisane to wrzuce tutaj.

Ile wołają za klime?

Klima fajna ale w 1,6 przed wyprzedzaniem trzeba ją wyłączyć :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700-800zł ale ciężko znaleźć cały komplet.

Co do wyprzedzania to pewnie tak jest ale mi potrzebna jest klima, przede wszystkim ze względu na dziecko. Wybieram się na wakacje z rodzinką a w lato w aucie bez klimy to ciężko usiedzieć, bo okna nie otworze bo wieje na małego a z nawiewu to zimnego w upale nie uświadczysz :/

 

Z Coobciem jest w trakcie rozmów ;)

 

I jeszcze pytanko: Czy orientuje się ktoś czy nagrzewnica w aucie (konkretnie P10) z klimą różni się od tej w aucie bez :?: Czy jest konieczna jej wymiana :?:

 

Dzięki za zainteresowanie postem :!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość rysuchom

witaj podziel sie ze mną swoją wiedzą na temat założenia klimy w Primerce,też chce to zrobić ale nie wiem jakim optymaknym sposobem i możliwie tanio nie wiem też gdzie to wszystko kupić i żeby pasowało do mojej P10 BENZ.2.0 94r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niestety nic nie załatwiłem, nic nie kupiłem :567: Dalej poszukuje całego kompletu lub pojedynczych części w dobrym stanie. A może ty masz coś ciekawego na oku do mojego silnika 1.6 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to co napisalem w tym watku odnosnie P11:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=28586

mozna odniesc do P10:

Pojedyńcze czesci powinny pasowac, ale calosc nie.

Po pierwsze inna nagrzewnica (po drugiej stronie, pewnie lustrzane odbicie nagrzewnicy po prawej stronie).Pewnie inne wejscia, znaczy sie przejscia z komory silnika do kabiny. Inne wloty do nagrzewnicy. Inna konsola sterujaca, tzn znowu lustrzane odbicie, nie bedzie pasowal uchwyt do ciegna cieplo/zimno. Chyba ze da sie wymontowac sam przycisk wlaczania klimy z RHD (samochod z kierownica po prawej stronie) do LHD.

Po drugie sama pompa, chlodnica, osuszacz powinny pasowac. Nie beda pasowac przewody niskiego (za długie) i wysokiego cisnienia (za krótkie).

Piszę to wszystko z pamieci, wiec jesli cos zle napisałem to prosze mnie poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica do p10 z klimą jest taka sama jak bez

musisz miec

osuszacz,skraplacz,filtr,sprezarke,moduł elektroniczny z czujnikiem ,przewody wysokociśnieniowe z zaworkami (zwróć uwage aby były przystosowane do czynnika r134a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZCZETKE jesteś pewien że nagrzewnica (chodzi o tą pod deską rozdzielczą) jest taka sama w P10 z klima i P10 bez klimy :?: :?: :?: tego nie trzeba wymieniać :?:

osuszacz,skraplacz filtr <--- a jak te elementy wyglądają :?: sprezarka (to wiem co to jest inaczej zwana kompresorem do niej trzeba taka łapę dokręcaną do silnika), moduł elektroniczny z czujnikiem - a to to jest ten panel elektroniczny z włącznikiem klimy ze środka auta :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...