Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] poduszka czy amortyzator


rafp11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio byłem na przeglądzie i gość mi mówi , że amortyzatory tylne mam do wymiany( jeden ok 70% sprawności a drugi ok 20%) Zastanawiam się tylko czy jest to wina amortyzatora czy poduszki górnej(ostatnio mi się coś odzywało z górnego mocowania , ale przestało) W tylnim zawieszeniu nic niby nie stuka a podobno przy zużytej poduszce słychać stuki. Jak myślicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

U mnie nic nie stukało przy zużytej poduszcze, za to auto bujało się paskudnie na boki po przejechaniu przez poprzeczny garb - tył 1 raz w górę, 3 razy w bok. Bardzo nieprzyjemne uczucie.

Przy zużytych amortyzatorach tego efektu nie ma. Za to czuć w zakrętach - trzeba w nie wchodzić jakby na dwa lub trzy razy (kontra kierownicą) i korygować gazem. Wtedy robi sobie takie powolne płynne przysiady . Bardzo źle wpływa to na bezpieczeństwo. Trzeba zakręty pokonywaś sporo wolniej niż przy sprawnych amorkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Chyba jak się zrobi cieplej to wymontuję mc perona i sprawdzę to organoleptycznie bo nie mam kasy na eksperymenty (poduszka podobno 300 zeta).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
(poduszka podobno 300 zeta).

Poduszka do nabycia wyłącznie w ASO. Rok temu kupowałem za 205zł.

Ktoś ostatnio opowiadał o obecności podróbek, ale cena 180zł nie zostawia wątpliwości gdzie się udać w razie potrzeby na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość skYwriter

Witam, wracam ze swoim problemem do punktu wyjścia - zakupiłem całą kolumnę zawieszenia tylnego chcąc przełożyć wszystko(amor z resztą) - problem : coś stuka z tyłu, strona lewa.

Na komputerze wyszło, że tył L - 75%, P - 74% skuteczności.

 

Dostałem się do górnego mocowania kolumny zawieszenia - dość wyraźnie skorodowana obejma, ale poduszka wygląda na dobrą, nie ma luzów - czy nadal podejrzewać poduszkę amortyzatora? Mam drugą w wyjątkowo dobrym stanie - jak to ugryść? Jak w ogóle sprawdzić ich stan bez wyciągania całości?

 

Łączniki i gumy stabilizatorów wymienione niedawno - nie ma luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wiatam

napiszę jak podobna sytuacja wygląda u mnie-Nissan Primera P11 kombi 99r.

Jakieś 5 tygodni temu zaczęło się stukanie w tylniej lewej części, podejrzewałem amortyzator ale nie było czasu na wymianę i jeździłem dalej, tydzień temu stukanie było już tak dokuczliwe że wreszcie zajrzałem co tam się dzieje i co? całe górne mocowanie rozwalone a do tego uszkodzony amortyzator, masakra :( ,na drugi dzień pojechałem do serwisu Nissana i słyszę amortyzator 300zł, górne mocowanie 300zł, osłona przeciwpyłowa 170zł razem 770zł to dopiero była masakra :((( ale poszukałem poszperałem i znalazłem taki sam amortyzator jak w serwisie nissana 200zł,górne mocowanie na allegro(orginał) 100zł a osłonę załatwił mi kolega mehrer z NKP za 88zł

razem 388zł a za chwilę idę to wszystko poskładać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...