Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

]N15] Znowu nie chce odpalic....


Gość patriot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patriot

Panowie, przeczytalem posty i nie znalazlem usterki takiej jak moja.... Jakies pol roku temu zaczalem miec problem z odpaleniem Almerki N15, 96r, przebieg 155 tys.... Po przekreceniu stacyjki zapalaly sie kontrolki, cos poszumialo(pewnie pompa paliwa) i to koniec. Nie bylo zadnego cykania rozrusznika, nic. Wymienilem akumlator bedac przeswiadczonym, ze to on... Okazalo sie, ze nie. Pchnalem go i pojechalem do elektryka, przeczyscil alternetor, ale nie wiedzial co to moze byc, bo przy nim zapalal za pierwszym razem. Szczotki rozrusznika oczywiscie sa ok. Dal mi tylko cenna porade, jak nie bedzie chcial zapalic - zebym zwarl plus i minus srubokretem w okolicach rozrusznika, w ten sposob kilka razy przez tych kilka miesiecy musialem go zapalac. Ale dziasiaj ta sztuczka juz sie nie udala...nie odpalil. Co to moze byc? Pomozcie:)

 

Aha, usterka nie ma jakis sprecyzowanch momentow kiedy lubi sie pojawiac. Wydaje mi sie tylko, ze Szczecin wyjatkowo jej lezy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patriot
Zajrzyj do Sunny: rozrusznik czy stacyjka

 

Widze, ze ten sam problem przerabiacie, ale tez nie doszliscie do rozwiazania. U mnie w bendixie jest prad, bo tam wlasnie robilem zwarcie, zeby odpalic. Moze to stacyjka? Pojechalbym znowu do elektryka, ale mam gorke przed garazem, wiec ciezko bedzie samochod wypchnac i na pych zapalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz prąd na bendixie to nic dziwnego, jest on połączony grubym przewodem bezposrednio z akumulatorem. Problem jest ze sterowaniem bendixu (cienki przewód) a w Twoim przypadku w tej chwili (gdy zwierasz 2 grube bolce i nic) z rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rskorup1

Uwaga!!!

Sprawdz czy działa pompa paliwa. Jeśli po włączeniu stacyjki usłyszysz dzwięk (klik) podobny do działania stycznika i nie dędzie dzwięku zadziałania pompy która powinna podać paliwo możesz być pewien ze to brak paliwa jest przyczyną porannych kłopotów.

miałem podobny problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patriot
To że masz prąd na bendixie to nic dziwnego, jest on połączony grubym przewodem bezposrednio z akumulatorem. Problem jest ze sterowaniem bendixu (cienki przewód) a w Twoim przypadku w tej chwili (gdy zwierasz 2 grube bolce i nic) z rozrusznikiem.

 

Ok, wiec co radzisz zrobic? Znowu do elektryka? Ten cienki przewod byl sprawdzany, czyszczony, smarowany itd. A tak swoja droga juz Almerke wyciagnalem z garazu i na razie dziala... Niedlugo pewnie znowu przestanie...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teraz działa to nic nie stwierdzisz, możesz tylko przeczyścić wszystkie dostępne złacza przy rozruszniku, klemy akumulatora, połączenia z masą aku i silnika. Jeżeli złacza będą w 100% pewne a wystąpi usterka to wtedy postępuj wg pkt 1, 2, 3, aż znajdziesz przyczynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patriot

No wlasnie bylem u eletryka, ktory powiedzial, ze w momencie jak odpala, to on nic nie zrobi. Chce, zebym go przyciagnal na holu, jak nie bedzie dzialal. Wszystko bylo juz przeczyszczone przez innego elektryka, wiec to pewnie nie ma nic wspolnego. Klemy sam dzisiaj szorowalem papierem sciernym, a akumlator jest prawie nowka.

 

[ Dodano: Pon 05 Mar, 2007 19:58 ]

Ok, juz wszystko wiem. Caly rozrusznik jest do wymiany, jezdzilem na tym zuzytym tak dlugo, ze raczej sie do niczego nie nadaje. Elektryk mowi, ze regenerowany jest za 600, z kolei jesli dobrze zrozumialem, to naprawa mojego to bedzie kolo 400 zl. Napiszcie czy to drogo, czy w miare ok.

 

[ Dodano: Pon 05 Mar, 2007 20:02 ]

I na co powiniennem sie zdecydowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba ta jego robota 400 nie warta. Zobacz na allegro a znajdziesz z gwarancją za 150. Przeczytaj opinie o gościu, może znajdziesz coś blisko. Najlepiej jak ktoś oferuje z montażem to wiadomo że lipy nie da. Spiesz się powoli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patriot

No, mam samochod naprawiony. Musialem wymienic caly rozrusznik, bo byl skorodowany, a w srodku bylo wszystko zuzyte: szczotki, wirnik, tuleki i cos jeszcze. Kupilem na szrocie nowy rozrusznik i teraz wszystko dziala. W sumie zaplacilem 250 za rozrusznik i elektrykowi, ktory przy okazji wyczyscil od srodka nowy rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sluchajcie ja mam cos podobnego z Sunny N14.

Ale znalazlem jedna zaleznosc: odpala mi zimny a cieply to nawet kontrolki nie przygasna.

Podlaczam ten cienki przewod do plusa akumulatora i odpali.

wymienilem rozrusznik, stacyjke... dalej to samo... przeczyscilem klemy...to samo...

moze to jakis przekaznik? albo ten czujnik na sprzegle o ktorym czytalem kilka tematow wyzej...sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam,

w n16 mam coś podobnego, wszystkie kontrolki sie palą ale nie kręci rozrusznik, muszę kręcić kilka razy kluczykiem aby zaskoczył

w moim przypadku była to stacyjka(jest), na końcu jej jest kostka plastikowa ze stykami, one co jakiś czas śniedzieją i muszę je przeczyszczać, wtedy jeździ z pół roku dobrze i znowu dzieje się to samo

 

może ma ktoś jakiś patent na śniedziejące styki miedziane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...