Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternator do N13 i N14. czy są takie same??? PILNE


Gość bober85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bober85

Witam.

 

pilnie potrzebuję odpowiedzi na pytanie jak w temacie, mianowicie czy alternator z Sunny n13 1,7 D będzei pasował do n14 2.0 D, mam pada mi regulator napięcia i nowy kosztuje 110-130 zł a cały alternator z pompką mogę kupić za 100 zł tylko trzeba się szybko zdecydować.

 

Na oko chyba jest taki sam ale pewności nie mam bo w ręku takiego nie miałem.

 

Proszę o konkretne odpowiedzi.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam główki i się pytałem gościa od nissanów czym się różnia silniki cd17 od cd20 - opdowiedź była prosta a jednakże zaskakująca - wszystkim.... nawet osprzętem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poszukuję alternatora do N14 (2.0d) - grzebię po allegro i znalazłem coś takiego: LINK

Ktoś umie powiedzieć czy to jest alternator od CD17 czy CD20? Bo sprzedający tego nie wie a numerki zatarte (na moim też nic się nie da odczytać)

A drugie pytanie - czy będzie pasować alternator od dieslowej P10? Silnik zdaje się że ten sam. Ktoś mi mówił że nieznacznie się tam alternator różni i potrzebna jakaś niewielka przeróbka.. ktoś może tę informację potwierdzić?

Alternatory od Primery znalazłem takie - czy to to samo czy tylko tak wygląda?

LINK

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bober85

eeeeeeee. a ja dałem sobie na wstrzymanie z tym altem a allegro.

W piątek kupuje nowy regulator ($$$$ :< :< ) i tyle. Nie będe czekał aż szlak trafi coś jeszcze w elektryce.

 

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem regulator i wygląda na to że powinno być ok. Jutro będe w trasie to się zobaczy. Koszt nowego regulatora z wymianą 100 zł u elektryka. Pewnie byłoby taniej jakbym sam to wymienił ale się gość uparł że on musi to rozebrać. Oczywiście chciał przyciąć za wymianę, chociaż alternator dostarczyłem mu już wykręcony z auta.

Normalnie sępy na każdym kroku!!!

 

pzdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja szukam główki i się pytałem gościa od nissanów czym się różnia silniki cd17 od cd20 - opdowiedź była prosta a jednakże zaskakująca - wszystkim.... nawet osprzętem... :D

Niestety muszę potwierdzić te przypuszczenia - alternatory od CD17 i CD20 są inne. Kupiłem alt na allegro i okazało się że jest ze starszego modelu. Nie znam szczegółów ale trochę został przerobiony (np. nie mieścił się) i śmiga. Może komuś się przyda ta informacja - generalnie nie pasuje, ale na upartego się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam główki i się pytałem gościa od nissanów czym się różnia silniki cd17 od cd20 - opdowiedź była prosta a jednakże zaskakująca - wszystkim.... nawet osprzętem... :D

cd 17 to bedzie pewnie sarsza konstrukcja a cd20 to nowsza albo przerobiona cd17, ale to tylko moje przypuszczenia

a jesli juz mowa o alternatorze to blisko zwiazane z tym zamieszcze co mi sie przytrafilo - peklo ramie regualcji alternatora

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=322260#322260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...