Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tajemniczy przycisk w Ptahfinderze


Gość Maxiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zwracam się z uprzejmą prośbą do znawców o wyjaśnienie zagadki.

W Pathfinderze 2007 jaki niedawno stał się naszą własnością po lewej stronie przy reg lusterek jest przycisk, na którym narysowany jest silnik z pionowymi falkami. Niestety w manualu nie ma opisu tego przycisku :(. Spotkałem się już z kilkoma wersjami opowieści na ten temat. Mamy wszyscy te same podejrzenia, że chodzi o podgrzewanie silnika, ale:

Czy to podgrzewanie ma związek tylko ze wzrostem obrotów, bo po wciśnięciu obroty wzrastają?

Czy jest jeszcze jakieś tajemnicze urządzenie (np.: webasto), które dogrzewa silnik?

Pytanie pewnie lamerskie, ale kto pyta nie błądzi :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Guzik daje tylko wzrost obrotów dopuki nie wrzucisz biegu...Webasto to zupełnie inna historia. W tym aucie dośc ciężka w montażu i nie tania. Miałem ogrzewanie postojowe w plaskaczu i było fajne ale padło i ponieważ mam teraz garaż to stwierdziłem że mi się nie chce zakładać kolejnego.. Może jak będę miał nadwyżkę to wrzuce do Navary ale to ostatnia rzecz o jakiej myślę dla niej. Prędzej dostanie lepsze zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, że odpowiedź szybka ;)

Oczywiście dzięki! Mówisz, że kłopot z webastkiem. Rozumiem, że przerabiałeś temat? Czy głównym kłopotem jest cena (jaka?), czy np.: nie ma miejsca pod maską, czy wreszcie inne przyczyny (jakie?)?

z góry dzięki.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil.lublin

też mam taki przycisk w navarze model 20007 LE ale nie wiem do czego służy:)

w servisie mówili że do grzania silnika jak są duże mrozy to ogrzwa go na postoju , mówili że sprawdza sie w temp -10 do -30 st C :) ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Jak to nie masz?

W takim wypaśnym furaku ;)

Webasto tanie nie jest i może ale nie musi być problem z montażem ze względu na brak miejsca. Aktualnie ćwiczę temat. Ale przeraził mnie widok Webasto w Terrano... dokręcone pod autem do ramy bo nie było gdzie indziej.... Zero jazdy w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26

widocznie w moim wypasionym furaku zastosowano już nowe rozwiązanie i przycisk nie jest potrzebn.... wszystko sterowane przez główny komputer :P - wiadomo jak to w samochodach dla blondynek.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużych TD nissana jest to podniesienie obrotów na biegu jałowym do podgrzania silnika i szybszego nasmarowania układu. Włączasz bieg sie wyłącza, luz znowu podnosi.

W benzynowych tego brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużych TD nissana jest to podniesienie obrotów na biegu jałowym do podgrzania silnika i szybszego nasmarowania układu. Włączasz bieg sie wyłącza, luz znowu podnosi.

nie zauwazylem zeby dziala jak juz sie ruszy w navarze...musze sprawdzic ale wydaje mi sie ze po ruszeniu juz sie nie zalacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż , po ruszeniu i jak się zatrzymasz i dasz na luz , dalej podnosi obroty, dopóki nie wyłączy się przycisku .

 

Chyba , że u Ciebie... , nie działa. Ktoś musi testowac te samochody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Webasto jest montowane w nawarze z przodu przy prawym nadkolu i jast z tym troche roboty potrzebny podnośnik bardo zwinne ręce i dość duża wiedza z zakresu elektryki auta kolega w aso zakłada taka przez cały dzień a robi już to nie raz Kosztów nie znam Jak ktoś chce sobie sam to założyć to powodzenia życze Temat przełącznika na desce dobrze opisany to sobie odpuszcze powtarzanie tego samego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...