Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o simering


Guest tjnallpu

Recommended Posts

Guest tjnallpu

Witam!

Przymierzam się do wymiany w mojej maximie simeringu na wale korbowym od strony skrzyni biegów ale nigdzie oprócz ASO nie mogę go zlokalizować a cena jest trochę zaporowa lub przynajmniej zachęcająca do poszukiwań(prawie 300zł. :zdziw:). Ponoć jest on z jakąś przykrywką czy coś takiego.

Stąd moje pytanie. Czy ktoś się może orientuje czy ta część w ogóle jest dostępna poza serwisem. Pozd....

Link to comment
Share on other sites

Ponoć jest on z jakąś przykrywką czy coś takiego.

 

W silnikach VQ uszczelniacz tylny jest wciśnięty w pokrywkę trochę inaczej niż zazwyczaj, bo od wewnątrz. Także samego nawet nie wyciągniesz, trzeba dlatego odkręcić całą pokrywkę, która jak wiadomo jest pod kołem zamachowym. Podsumowując - częścią wymienną jest uszczelniacz razem z pokrywką tylną wału korbowego. Z tego co mi wiadomo tańsze zamienniki nie występują. Nie słyszałem też, żeby ktoś próbował wymienić sam uszczelniacz, dobierając go wymiarowo.

Link to comment
Share on other sites

Guest bonzo
Nie słyszałem też, żeby ktoś próbował wymienić sam uszczelniacz, dobierając go wymiarowo.

tjnallpu, masz szanse być pierwszy :diabel:

Link to comment
Share on other sites

Mam dodatkowe info, o ile to jeszcze ma znaczenie. Otóż ten uszczelniacz w ogóle się nie wyciąga z pokrywy, całość jest jakby zawulkanizowana, dzisiaj miałem to w rękach. I jeszcze jedna uwaga - pomiędzy pokrywką a miską jest uszczelka gumowa, która i tak przy okazji wylezie. Dobrze by było też ją mieć, na pewno będzie twarda.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...