Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gruchanie w skrzyni biegow !! ? :(


Gość davenam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość davenam

Heja.

Odkad kupilem moja Micre , ze skrzyni biegow dochodza gruchajace dzwieki - szczegolnie na wysokich obrotach na 3 i 5tym biegu.

Nie jest to na 100% drazek ani galka - dzwiek dochodzi gdzies ze skrzyni blisko drazka, ale wewnatrz.

Czy ktos moze spotkal sie z takim problemem?

Wie czego to sa objawy i jak sobie z tym poradzic ?

 

Prosze o pomoc.

 

Pozdrowienia,

Dawid z Poznania

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

Ja mam coś podobnego. Dźwięk zbliżony raczej do terkotania, słychać go na niskich obrotach przy wysokich biegach, najbardziej na 5. Jak ręką przytrzymam drążek to cichnie... Za cholere nie wiem co to jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie pisac wiec w skrocie... mam u siebie juz chyba piata albo czwarta skrzynie... gruchotanie... hmm... w kazdej wkoncu to sie zaczynalo... odpowiedz... przynajmniej u mnie w kazdym przypadku byly to lozyska... i chyba w jednym przypadku dyfer... ale tej nie naprawialem wiec nie wiem napewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie na wysokich obrotach na 3 i 5tym biegu.
słychać go na niskich obrotach przy wysokich biegach, najbardziej na 5.

Czyli słychać ciągle :?:

Też mam Micrę i jestem zainteresowany i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa wy mówicie o manualnej skrzyni?? ja jak kupowałam mikre to ze skrzynią automatyczną niestety padła i wymieniłam ją ale i 2 mi poszła i teraz go przerobiłam na normalną i powiem że jak by głośniej chodzi silnik ale na razie jeździ bez zarzutów i mam nadzieje że jak coś będzie mi się działo to mi doradzicie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pawlo1030

Mam chyba rade na rozwiazanie waszego problemu. U mnie tez bylo slychac szczegolnie na 5tym biegu. Nie lubie jak cos puka wiec wlazlem do kanalu i sprawdzilem. A oto rozwiazanie drazek zmiany biegow jest polaczony ze skrzynia dwoma krzyzakami na obu koncach.W srodku sa plastikowe tulejki ktore sie wycieraja i sruba w krzyzaku lapie luz i wtedy slychac klekotanie w srodku. Wstawilem nowe tulejki + nowe sruby i luzik cisza jak nigdy.Koszt niewielki u tokarza 40zl za tulejki robocizna swoja.Proste do wykonania.Najpierw sprawdzcie sruby moze tylko one sa wyrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba rade na rozwiazanie waszego problemu. U mnie tez bylo slychac szczegolnie na 5tym biegu. Nie lubie jak cos puka wiec wlazlem do kanalu i sprawdzilem. A oto rozwiazanie drazek zmiany biegow jest polaczony ze skrzynia dwoma krzyzakami na obu koncach.W srodku sa plastikowe tulejki ktore sie wycieraja i sruba w krzyzaku lapie luz i wtedy slychac klekotanie w srodku. Wstawilem nowe tulejki + nowe sruby i luzik cisza jak nigdy.Koszt niewielki u tokarza 40zl za tulejki robocizna swoja.Proste do wykonania.Najpierw sprawdzcie sruby moze tylko one sa wyrobione.

 

Masz jakies zdjecie?

To trzeba rozkrecac skrzynie biegow ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlo1030

Niestety zdjecia nie mam skrzyni nie trzeba rozbierac.Potrzebny kanal bo robota od spodu.O ile dobrze pamietam to trzeba odkrecic metalowa oslone chyba na 6 srub przykrecona. Ja dwie ukrecilem podczas demontazu ale spraw nie jest skomlikowana.Do zrobienia samemu.Mam nadzieje ze uda sie usunac usterke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...